Zobacz wideo: Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej może się rozpocząć.

- Uczelnia upiera się nad utrzymaniem nauki stacjonarnej - mimo coraz większej liczby osób zarażonych - napisał do nas student KPSW. - Sam po ostatnim zjeździe (22-23 stycznia) zostałem zarażony wirusem Covid-19. Pracuję zdalnie, nie spotykam się z przyjaciółmi i rodziną. Jedynym miejscem, gdzie zostałem zmuszony do przyjazdu, była uczelnia.
Student twierdzi, że władze uczelni nie przejmują się licznymi prośbami żaków. - Na profilu FB uczelni administrator usuwa bezzwłocznie wszystkie wpisy i komentarze studentów na temat wprowadzenia nauki zdalnej. Próby rozmowy poprzez pomoc online na stronie uczelni zostają zbyte automatyczną informacją zwrotną - zaznacza. - Co ciekawe, zarządzenie rektor uczelni o wprowadzeniu nauki stacjonarnej i egzaminów stacjonarnych - nie było wstawione bezpośrednio na stronie uczelni, lecz dopiero na stronie komunikacji ze studentami ISOS.
Stanowisko KPSW: - Dbamy o bezpieczeństwo studentów i pracowników
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy nie zgadza się z zarzutami. - W ostatni weekend (29-30.01.2022) wszystkie kierunki realizowały zajęcia w formie zdalnej, z wyjątkiem nielicznych przedmiotów praktycznych na kierunku pielęgniarstwo, których przeprowadzenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość nie jest możliwe - przekazała nam Izabela Pochowska, kierownik Biura Promocji KPSW.
W stanowisku przesłanym do nas, uczelnia podkreśla, że od samego początku pandemii dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo studentom i pracownikom.
- W ostatnim czasie, kiedy liczba zakażeń na Covid-19 znacząco wzrosła, wprowadzone zostały szczególne rozwiązania w zakresie organizacji kształcenia (np. od 18 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. - były zajęcia zdalne dla wszystkich kierunków). Władze KPSW w porozumieniu z Samorządem Studenckim podjęły decyzję o wprowadzeniu Zarządzeniem Rektora z 20 stycznia 2022 roku, możliwości przejścia na tryb kształcenia na odległość dla poszczególnych grup studentów, po decyzji Dziekana Wydziału - zaznacza KPSW. - 27 stycznia w Zarządzeniu Rektora nr 3/2022, w związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną, podjęto decyzję wprowadzającą możliwość zdalnej formy zaliczeń i egzaminów oraz przedłużeniu zajęć zdalnych do końca semestru. Dwóch dziekanów (Wydziału Nauk Prawnych, Społecznych i Humanistycznych oraz Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych) podjęło decyzję o zajęciach zdalnych na wszystkich kierunkach, natomiast na Wydziale Nauk Medycznych w formie stacjonarnej odbyły się tylko nieliczne zajęcia praktyczne".
Dziekani i władze uczelni są w kontakcie z Samorządem Studenckim
Uczelnia zaznacza też, że „wszystkie komunikaty i zarządzenia niezwłocznie zamieszczane są na platformie uczelnianej Internetowym Systemie Obsługi Studenta (ISOS), aby każdy student mógł się z nimi zapoznać. Często dziekani oraz władze uczelni pozostają w kontakcie z przewodniczącą Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Katarzyną Glazik, z prośbą o przekazanie informacji koleżankom i kolegom, aby sprawdzając plany zajęć zwracali uwagę na zamieszczane komunikaty i zarządzenia. Jeżeli, któryś z naszych studentów nie był zorientowany w temacie wyżej wspomnianych Zarządzeń, to możemy tylko poprosić, aby studenci jak i pracownicy sprawdzali komunikaty zamieszczane w systemie ISOS/ISOP, aby uniknąć podobnych sytuacji."
A Katarzyną Glazik, przewodnicząca Samorządu Studenckiego KPSW, dodaje: - Starostowie przekazywali mi pisemne prośby o wprowadzenie nauki zdalnej i każda z nich została uwzględniona przez uczelnię.