Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spór o ogrodzenie przy ul. Norweskiej na Szwederowie. Sprawa ciągnie się od 14 lat

mc
Sprawa dotycząca ogrodzenia, jakie powstało obok bloku przy ulicy Norweskiej, ciągnie się latami
Sprawa dotycząca ogrodzenia, jakie powstało obok bloku przy ulicy Norweskiej, ciągnie się latami nadesłane
Zadziwiająca i zawiła historia dotycząca ogrodzenia wokół bloku na bydgoskim Szwederowie. Mieszkaniec od lat nie ustępuje w sprawie - według niego - "niepotrzebnego" płotu. Sprawa w toku.

- To nie jest zwyczajne ogrodzenie - mówi jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Norweskiej w Bydgoszczy. - To ogrodzenie budowane na emocjach wynikających z ostentacyjnego demonstrowania swojego świętego prawa własności.

Sprawa zaczęła się w 2010 roku. Wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę, na mocy której po stronie południowej bloku ustawiono ogrodzenie składające się z płotu, bramy i furtki. - Wykonanie tego ogrodzenie pozbawiło właściciela posesji przy ulicy Szwedzkiej możliwości dojazdu do swojego domu z naszego terenu. Przy czym należy zaznaczyć, że sam fakt istnienia tego płotu nie miał żadnego znaczenia dla mieszkańców z Norweskiej - mówi mężczyzna.

Z bramą do sądu?

Sześć lat później wspólnota zdecydowała o modernizacji ogrodzenia. Po stronie północnej dobudowano płot z bramą wjazdową i furtką. Powód? Chęć uniemożliwienia parkowania aut na terenie przed wejściem na klatki schodowe. Rok później mieszkańcy zdecydowali (uchwałą wspólnoty mieszkaniowej) o kolejnym przedsięwzięciu. W zapisach przyjętego dokumentu zaznaczono: "Wykonać ogrodzenie nieruchomości od strony północno-wschodniej z montażem furtki i bramofonu".

Mieszkaniec, który skontaktował się z redakcją, zaskarżył uchwałę do sądu, bo według niego inwestycja była kompletnie niepotrzebna. - Ponadto płot na całej długości zabudowy skarpowej narusza strukturę betonowych płyt i schodów - zaznacza mężczyzna.

Sprawą miały zajmować się służby miejskie, zwłaszcza od 2018 do 2019 roku. - Sprawa była rzekomo analizowana z każdej strony - zapewnia nasz rozmówca. Powołuje się na "wezwania do zlikwidowania nienadającej się do użytku" bramy wjazdowej. Sprawa została skierowana przez mieszkańca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Orzekał w niej również Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. 18 kwietnia 2018 roku w I Wydziale Cywilnym bydgoskiego SO zapadło orzeczenie, w którym czytamy, że sąd: "Uchyla uchwałę nr 5/2017" wspólnoty "w sprawie ogrodzenia nieruchomości".

O kontakt do zarządu wspólnoty mieszkaniowej wystąpiliśmy do administracji nieruchomości, czyli firmy Bydgoscy Zarządcy Nieruchomości. Do Magdaleny Wiśniewskiej, prezes zarządu BZN zwróciliśmy się z pytaniem, czy obecnie jest w toku jakiekolwiek postępowanie dotyczące inwestycji przy ulicy Norweskiej w Bydgoszczy. Czekamy na ustalenia.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera