- Grania na Woodstocku nie da się porównać do żadnego innego koncertu. To wielkie święto dla muzyków i dla publiczności. W tym roku nasz występ na Przystanku Woodstock będzie szczególnym świętem dla Da Shu, który nie grał jeszcze koncertu w Polsce, ale o Woodstocku słyszał (relację z polskiego festiwalu widział m.in. w telewizyjnej kablówce w Chinach!) i jest nim zafascynowany - mówi nam Andrzej Man, gitarzysta basowy zespołu Roan. Zespół występował na festiwalu dwa lata temu, szlifuje właśnie materiał na 23. Przystanek Woodstock, od paru dni próby odbywają się z udziałem Da Shu, który przybył do nas z Chin.
- Z Da Shu poznaliśmy się w Shanghaju w klubie, którego jest właścicielem, ale też znanym w Chinach muzykiem reggae. Nasza współpraca trwa już 4 lata. Teraz nie tylko wspólnie zagramy na Woodstocku, ale i przygotowujemy płytę, która ukaże się na chińskim rynku już w przyszłym roku - zdradza nam Andrzej Man, dodając, że album będzie jak jego twórcy - w klimacie reggae-rockowym.
Muzycy zapytani przez nas, czy nowy album zespołu Roan z Da Shu ukaże się też w Polsce, odpowiadają na razie dyplomatycznie, że mają wrażenie, że ta płyta będzie mieć premierę i w Chinach, i w Polsce. Tymczasem zainteresowanie wspólnym wstępem zespołu Roan z Da Shu wzbudza ogromne zainteresowanie. Zespołowi telefonicznie „zapowiedziała się” stacja BCC, zainteresowana relacją z muzycznej przygody bydgoskiego zespołu z chińskim muzykiem.
Trzech tenorów na scenie Rzeki Muzyki [zdjęcia]
Koncertu naszego zespołu wraz z Da Shu na Woodstocku nie może się też doczekać Jurek Owsiak, który zespołowi Roan jest szczególnie wdzięczny za organizację tegorocznego sztabu WOŚP w Shanghaju. - Na Woodstocku gramy pod sztandarem naszego zespołu, jak i miasta Bydgoszcz, z którym wspólnie zrobiliśmy akcję WOŚP - podkreśla basista zespołu Roan.
W sobotę na Przystanku Woodstocku, prócz swych utworów po angielsku, Roan zagra też premierowo cztery piosenki przygotowywane na najnowszą płytę z Da Shu. - Zobaczymy, jak publiczność przyjmie piosenki śpiewane po chińsku - uśmiecha się Andrzej Man.
Natomiast pierwszego dnia, a właściwie nocy Przystanku Woodstock, „Siema nocna” powie bydgoski kompozytor, multiinstrumentalista i producent Marcin Pawbeats Pawłowski, który w namiocie ASP da wyjątkowy koncert Pawbeats Orchestra, podczas którego orkiestra symfoniczna pod batutą Krzysztofa Herdzina - uznanego kompozytora oraz jazzmana również wywodzącego się z Bydgoszczy! - zagra orkiestrowe aranżacje z albumów Pawbeats wraz z zaproszonymi przez Marcina wokalistami.
Ekipa Pawbeats Orchestra na Woodstock autokarami zabiera też fanów. W miniony piątkowy wieczór Pawbeats urządził happening w podziemiach ronda Jagiellonów, podczas którego każdy śledzący uważnie posty na Facebooku fan, mógł wygrać wejściówki do autobusu, by wspólnie z muzykami wybrać się na Woodstock! Jak widać na zdjęciu poniżej, chętnych nie brakowało!

Kto jednak na festiwal nie może się wybrać, mamy dobrą wiadomość. Grupa siedmiu studentów dziennikarzy z Radia Strefa UMK w Toruniu zamontowała się już na miejscu, jest zwarta i gotowa, by nadawać dla Was muzyczne relacje przez cały festiwal jako Radio Woodstock. Nadawanie rozpocznie się już jutro (w środę, 2 sierpnia) o godzinie 10. W czwartek, piątek i sobotę ramówka startuje o godz. 9.00 i przekaz trwa aż do zakończenia koncertów na dużej scenie Przystanku Woodstock, które również będą transmitowane. Radio Woodstock będzie nadawało na pole festiwalowe oraz dla internautów pod adresem www.radiowoodstock.pl.
Czytaj też: Europejskie zabawy na fordońskich podwórkach i Wyspie Młyńskiej. Moc atrakcji dla dzieci!
Warto dodać, że Radia Sfera współtworzenie oficjalnej rozgłośni festiwalowej rozpoczęła już cztery lata temu. - Nasi dziennikarze byli obecni na wcześniejszych edycjach Przystanku Woodstock, ale dopiero w 2013 roku padła propozycja, żebyśmy wspierali Radio Zachód, które w tamtym czasie odpowiadało za przygotowanie Radia Woodstock - mówi Patryk Przybyłowski, redaktor naczelny Radia Sfera. - Pamiętam, że już po pierwszym dniu naszej pracy wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak dobrze są wyszkoleni dziennikarze reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W rezultacie, od 3 lat jesteśmy w 100 procentach odpowiedzialni za działania Radia Woodstock. Zaufanie jakim obdarza nas Fundacja WOŚP ma również odzwierciedlenie w liczbie naszych wolontariuszy. W tym roku siedmioro naszych dziennikarzy (są to młodzi ludzie praktycznie z całego kraju - przyp. red.) dostanie możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia.
Nasi grają na Woodstocku
3.08. (czw.) 3.00 - koncert Pawbeats Orchestra na nocnym ASP, w roli dyrygenta Krzysztof Herdzin. Wśród zaproszonych przez Marcina Pawłowskiego wokalistów, są, m.in. Dwa Sławy, VNM, Marcelina, zespół Mama Selita.
5.08. (sob.) 18.40 - koncert Roan i Da Shu na Małej Scenie.
Radio Woodstock - siedmiu wolontariuszy Radia Strefa z UMK zaczyna nadawanie dziś od 10.00. W czwartek, piątek i sobotę od 9.00 aż do zakończenia koncertów. Radio nadaje na pole festiwalowe i na radiowoodstock.pl.
Strona festiwalowa 23. Przystanku Woodstock
Bydgoszcz dawniej i dziś [WIDEO]