- Do rewitalizacji Starego Fordonu podeszliśmy kompleksowo – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przygotowaliśmy szereg projektów, które konsekwentnie wdrażamy w życie. Stąd tak duża liczba inwestycji związanych z przebudową ulic, budynków, terenów rekreacyjnych. Po wyłonieniu wykonawców związanych z rewitalizacją Rynku i miejskich kamienic zlecamy również prace przy nabrzeżu.
W środę (1 lipca), w Starym Fordonie odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano harmonogram prac przy największych projektach związanych z dalszą rewitalizacją tej części miasta. Prezydenta Bydgoszczy reprezentował jego zastępca Mirosław Kozłowicz, który podziękował między innymi Stowarzyszeniu Miłośników Starego Fordonu oraz wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w konsultacjach.
JAK DOBRZE ZNASZ BYDGOSZCZ? SPRAWDŹ SIĘ W TYM QUIZIE:
– Dzięki nim mogliśmy jeszcze lepiej dostosować nasze projekty do oczekiwań bydgoszczan – podkreśla wiceprezydent Mirosław Kozłowicz i dodaje, że ogłoszony został przetarg na budowę umocnionego, tarasowego nabrzeża na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego. Miejsce umożliwi cumowanie i wodowanie łodzi oraz zachęci do odpoczynku nad Wisłą. Zakończenie prac budowlanych wstępnie planowane jest za półtora roku.
Miasto aplikuje o środki europejskie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).
Przypomnijmy, że nabrzeże ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu. W trakcie prac nad projektem rozszerzono jego zakres o elementy związane z monitoringiem. Nabrzeże będzie wyposażone w oświetlenie i odwodnienie.
Basen Astorii otwarty jeszcze w tym roku. Tak wygląda w środ...
