https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Poznańskiej w Bydgoszczy zawaliła się część kamienicy. Mamy zdjęcia

Marta Mikołajska
Na miejsce katastrofy budowlanej przy ul. Poznańskiej w Bydgoszczy skierowano siedem zastępów strażackich. W trakcie prowadzonych działań uszkodzona ściana przewróciła się w stronę Brdy.
Na miejsce katastrofy budowlanej przy ul. Poznańskiej w Bydgoszczy skierowano siedem zastępów strażackich. W trakcie prowadzonych działań uszkodzona ściana przewróciła się w stronę Brdy. Jakub Stykowski
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 sierpnia, po godz. 9. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego ewakuowano pięć osób z budynku przylegającego do uszkodzonego pustostanu.

W niedzielę, 4 sierpnia, w godzinach porannych strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy otrzymali zgłoszenie o przekrzywieniu się ściany jednej z niezamieszkanych kamienic przy ul. Poznańskiej, zlokalizowanej między Pierogarnią a Browarem. Z budynku miały spadać cegły. Na miejsce skierowano siedem zastępów strażackich. Jak informują strażacy, w trakcie prowadzonych na miejscu działań uszkodzona ściana przewróciła się w stronę Brdy.

Na miejsce wezwano także inspektora nadzoru budowlanego, który wydał decyzję o zakazie przebywania w pobliżu budynku. Z tego powodu z przyległego budynku ewakuowanych zostało pięć osób. Wiemy już, że miasto zorganizowało dla nich lokale zastępcze.

Przyczyny zawalenia się budynku przy ul. Poznańskiej nie są jeszcze znane. Te ustali inspektor nadzoru budowlanego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski