https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawie 3 mln uchodźców w Polsce. Ukraińska Straż Graniczna donosi o ogromnych kolejkach

Małgorzata Puzyr
Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy już 2,922 mln osób
Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy już 2,922 mln osób Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Straż Graniczna poinformowała, że od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy już 2,922 mln osób. Funkcjonariusze ukraińscy mówią o ogromnych kolejkach na granicy.

Jak przekazała Straż Graniczna w piątek 22 kwietnia funkcjonariusze odprawili 17,7 tys. podróżnych (to spadek o prawie 11 proc. w porównaniu z dniem wcześniejszym - 19,9 tys.).

Tylko w sobotę do godz.07.00 rano granicę z Polską przekroczyło 4 tys. uchodźców (spadek o 11,5 proc.).

Straż Graniczna odnotowała również ruch w przeciwną stronę. "W dn.22.04 z Polski do Ukrainy wyjechało 23,8 tys. osób" - przekazano.

Kolejki na granicy

Z kolei ukraińska Straż Graniczna informuje o ogromnych kolejkach na przejściach granicznych w stronę Ukrainy.

Największy ruch panuje na przejściu Dorohusk-Jagodzin, w kolejce czeka tam około 800 samochodów osobowych i 250 ciężarówek.

Według informacji przekazanych przez ukraińskich funkcjonariuszy, w punkcie Korczowa-Krakowiec czeka około 400 aut osobych i 400 ciężarówek, a na przejściu Medyka-Szeginie 700 samochodów i 200 ciężarówek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski