MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piknik naukowy Klubów Młodego Odkrywcy w Młynach Rothera w Bydgoszczy - mamy dużo zdjęć!

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W Spichrzu Mącznym Kluby Młodych Odkrywców ze szkół z regionu przeprowadzały doświadczenia przyrodnicze.
W Spichrzu Mącznym Kluby Młodych Odkrywców ze szkół z regionu przeprowadzały doświadczenia przyrodnicze. Dariusz Bloch
To było niesamowite spotkanie oko w oko z nauką - we wtorek (21 maja) w bydgoskich Młynach Rothera odbył się Piknik Naukowy Klubów Młodego Odkrywcy, który był podsumowaniem konkursu Regiony KMO.

Wydarzenie zorganizowały Kluby Młodych Odkrywców z regionu razem z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, który jest partnerem regionalnym programu KMO.

Imprezę podzielono na dwie części. W pierwszej w Spichrzu Zbożowym odbyło się "Małe Seminarium KMO dla Regionu" podczas, którego Kluby Młodych Odkrywców zaprezentowały swoje działania. Ponadto podsumowano też Konkurs Regiony KMO. Odbyła się również gala laureatów projektu. Łącznie uhonorowano około 80 uczniów - członków KMO.

Klub Młodego Odkrywcy to projekt realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów. W Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy główną koordynatorką projektu KMO jest Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska we współpracy z dwiema innymi koordynatorkami: Agnieszką Kołodziejską i dr Agnieszką Grzelakowską.

- W naszym regionie działa 9 takich klubów, siedem z nich gościło dziś w Młynach Rothera na pikniku - mówi Agnieszka Kołodziejska z MOEN w Bydgoszczy. - W tym roku po raz pierwszy piknik naukowy KMO odbył się w nowej formule. Poprzednią finałową edycję organizowaliśmy na terenie Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Tym razem postanowiliśmy zrobić ją z większym rozmachem właśnie w Młynach Rothera. Każda edycja pikniku ma swój podtytuł. W tym roku brzmiał on „Każdy Może być Odkrywcą".

Po seminarium nie mogło też zabraknąć części praktycznej. W Spichrzu Mącznym Kluby Młodych Odkrywców ze szkół z regionu przeprowadzały doświadczenia przyrodnicze.

Swoje stoiska mieli: Laboratorium nr 61 - ZS nr 32 w Bydgoszczy, Nieustraszeni Naukowcy - SP nr 3 w Toruniu, KMO VILO-LAB - VI LO w Bydgoszczy, KMO Doświadczalscy SP 25 - SP nr 25 w Bydgoszczy, Doświadczalni 66 - SP nr 66 w Bydgoszczy, KMOkole - SP nr 45 w Bydgoszczy, Przyrodomaniacy - Ekopracownia ZSP w Dobrczu.

Można było, m.in., zobaczyć tęczę w probówce lub na talerzu i dowiedzieć się jak ją wyhodować, zobaczyć świecące kasztany i pęczniejące włókna. Były też: test słodkości, ciśnieniowa fontanna, niewidzialne pismo, eliksir wielosokowy, burza w szklanej kuli czy wybuch wulkanu. W czasie pikniku można było też dowiedzieć się np. co nas odwadnia i czy warto pić colę.

Na pikniku naukowym obecni byli też przedstawiciele Koła Naukowego Dydaktyków IDEO - UKW w Bydgoszczy, które również jest partnerem regionalnym KMO. Oni także zaprezentowali ciekawe doświadczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski