Feliks Stamm, legendarny trener, miał trzech synów: Zdzisława, Adama i Ryszarda oraz córkę Renatę. W gronie żyjących pozostają: Ryszard i Renata.
Za kilka tygodni przy ulicy Jasnej 23 w Bydgoszczy odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca postać trenera wychowawcy wielu mistrzów olimpijskich, Feliksa Stamma.
Odsłonięcie - 19 września
Uroczystość zaplanowano na sobotę, 19 września. Tablica wykonana będzie z granitu na której zamieszczone zostanie popiersie „Papy” Stamma w jego charakterystycznej czapecce.
- Mamy przychylność Urzędu Miasta - powiedział Mieczysław Otlewski, przewodniczący pięcioosobowego komitetu organizacyjnego.
<!** reklama>Fasada kamienicy przy ulicy Jasnej 23, gdzie od 1945 do 1958 roku zamieszkiwała rodzina Stammów, zostanie odnowiona, a na niej umieszczona zostanie granitowa płyta.
- Głównym sponsorem płyty jest pan Grzegorz Rozwarski z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego w Bydgoszczy - powiedział M. Otlewski.
Zdzisław nie doczekał
Niestety, rodzina „Papy” Stamma już powoli odchodzi. W poniedziałek nad ranem zmarł najstarszy syn znakomitego szkoleniowca boksu Zdzisław.
Wczoraj, w Gdańsku na cementarzu Srebrzysko odbył się jego pogrzeb. Zdzisława wspomina jego młodszy brat, zamieszkujący w Bydgoszczy, Ryszard.
- Zdzisław walczył w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem „Jaskółka”. Po wojnie zamieszkiwał również w Bydgoszczy, a następnie przeniósł się do Gdyni. Ukończył Państwową Szkołę Morską. Przez czterdzieści lat związany był z morzem, pływał na statkach jako starszy mechanik - powiedział.
Zdzisław Stamm urodził się 5 listopada 1930 roku. Zmarł w wieku niespełna 79 lat.
Organizatorzy odsłonięcia tablicy im. Feliksa Stamma, Pomorsko-Kujawski Klub Seniora Boksu, pragną na tę uroczystość zaprosić wielu podopiecznych „Papy” Stamma, mistrzów olimpijskich i złotych medalistów mistrzostw Europy z Jerzym Kulejem, Zbigniewem Pietrzykowskim, Leszkiem Drogoszem i Marianem Kasprzykiem na czele.
- To wówczas byli najlepsi bokserzy na świecie - powiedział Jan Stoppel, wiceprezes K-P KSB.