https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Możesz wpłynąć na zmiany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Trwają konsultacje – we wtorek spotkanie w Młynach Rothera

Jarosław Więcławski
Mieszkańcy mogą wpłynąć na zmiany w regulaminie BBO.
Mieszkańcy mogą wpłynąć na zmiany w regulaminie BBO. Dariusz Bloch
Trwają konsultacje dotyczące regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uwagi można zgłaszać do 21 kwietnia. We wtorek (15 kwietnia) w Młynach Rothera odbędzie się spotkanie z mieszkańcami o BBO.

W konsultacjach każdy mieszkaniec Bydgoszczy może przekazać swoje uwagi i sugestie. Aby to zrobić, należy wypełnić kartę konsultacyjną online na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Formularz jest dostępny do 21 kwietnia. Wypełnioną kartę można przekazać osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy przy Jezuickiej 1.

W ankiecie jest 9 pytań zamkniętych i jedno otwarte – w odpowiedzi należy wskazać, w jaki sposób zachęcić mieszkańców do głosowania w BBO. Ponadto ostatnia rubryka to miejsce na wnioski. Miasto chce się dowiedzieć m.in.

  • czy należy ograniczyć liczbę projektów, które może zgłosić jedna osoba w każdej z kategorii?

  • czy należy zrezygnować z kategorii mikroprojektów osiedlowych?

  • czy należy wprowadzić minimalną liczbę głosów, które musi otrzymać projekt osiedlowy, aby trafił do realizacji?

  • czy dla uszczelnienia systemu głosowania należy wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie przy głosowaniu elektronicznym, np. obowiązek podania adresu zamieszkania/zameldowania?

W ramach konsultacji zaplanowano jedno spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek (15 kwietnia) o godzinie 17 w Młynach Rothera. Rozmowy mają potrwać ok. 2 godzin.

– Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie związane z regulaminem programu. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego zadania pytań, wyrażenia opinii i podzielenia się swoimi propozycjami zmian – informuje bydgoski ratusz.

– Po zakończeniu konsultacji wszystkie zgłoszone opinie zostaną przeanalizowane przez Radę ds. Partycypacji Społecznej, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, Rad Osiedli, Młodzieżowej Rady Miasta, Rady Seniorów oraz radni Rady Miasta. Na podstawie tych analiz zostaną przygotowane rekomendacje zmian do kolejnej edycji programu – przekazał UMB.

Uniknąć nieprawidłowości

W tym roku jest o czym dyskutować, bo ubiegłoroczna edycja zakończyła się poważnymi kontrowersjami. Wyniki ogłoszono miesiąc później niż zwykle, pod koniec stycznia. Wcześniej z powodu wykrycia nieprawidłowo oddanych głosów usunięto z listy 35 projektów, głównie dotyczących komunikacji miejskiej, w tym np. zlot zabytkowych autobusów. Autorzy zgłoszeń uważają, że przyjęte rozwiązanie było niesprawiedliwe i zastosowano odpowiedzialność zbiorową.

Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Konsultacje są szansą na to, aby w przyszłości uniknąć podobnych wątpliwości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski