https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mistrz Twardowski do poprawki

Krzysztof Błażejewski
Krzysztof Błażejewski
Krzysztof Błażejewski Dariusz Bloch
Kiedy po raz pierwszy pojawił się w oknie kamienicy na Starym Rynku, był na pewno nowością i atrakcją.

Dziś jednak mistrz Twardowski spowszedniał na tyle, że o godz. 13.13, a zatem po południowej porze świadkami jego ukazania się na Rynku są jedynie przypadkowi piesi.

Można zaryzykować twierdzenie, że nikt już nie przychodzi na Rynek na przedstawienie z udziałem Twardowskiego. Inna sprawa, że od kiedy nie ma już towarzyszących śmiechowi czarnoksiężnika dymów i oprawa wizualna jest skromna, nie można temu się dziwić.

„Nasz” Twardowski wymaga nie tylko zmiany image’u, ale i koncepcji jego działania, inaczej pozostanie dodatkiem w tle, praktycznie niezauważalnym. Dziś wszystkie miasta mają dziesiątki figur na rynkach, placach i ulicach.

Najlepiej sprawdzają się te, które można dotknąć czy zrobić sobie z nimi zdjęcie, bądź są wyjątkowo oryginalne. Bydgoskiemu czarnoksiężnikowi jednego i drugiego brak.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Maks
Bydgoszcz jest atrakcyjna ale dla znawców architektury . Zabudowa miasta - od średniowiecza po socrealizm - jest podręcznikiem architektury i urbanistyki europejskiej . Ostatnio dużo się pisze o PKi N . W Bydgoszczy jest gmach Filharmonii Pomorskiej . Osiedla : Leśne i Stare Kapuściska to też socrealizm i to w nienajgorszym wydaniu. Miasto naszpikowane jest zabytkami budownictwa mieszczańskiego , wojskowego , przemysłowego , kolejowego , wodnego. Samych obiektów z dekoracją secesyjną jest ok.150. Szkoda tylko , że nie wszystkie zostały zinwentaryzowane . 70 lat po wojnie wpisano do rejestru zabytków zaledwie 4oo obiektów na istniejących ok 5 tyś. Co na to Miejski , Woj. Konserwatorzy Zabytków wraz z Delegaturą.! Twardowski to legenda , może być lepiej lub gorzej opowiedziana .Taka miejscowa ciekawostka. Do zwiedzania przez turystów zaprasza rozległe dobrze zachowane zabytkowe śródmieście. Bydgoszcz to piękne i i interesujące miasto !
k
koza
Mnie sie zarowno sama rzezba jak i oprawa z dymu i pary z diabelska muzka bardzo podoba i mam nadzieje ze po remoncie rzezba wroci na stare miejsce. Przedstawienia powinny odbywa sie co 3 godziny od 9:13 do 21:13 o 12:13, 15:13 i 18:13 bo odbywaly sie za rzadko.
w
wwz
Nie zgodzę się z Panem. Jeżeli psią kupę popryskać dezodorantem, nadal będzie kupą. Pomysł z Twardowskim od początku był spalony. Oprawa, o której pan mówi była żenująca. Znajomi odwiedzający mnie w Bydgoszczy pękali ze śmiechu widząc tę tandetę. Nie wszystkie pomysły trzeba afirmować z racji lokalnego patriotyzmu. Wyjście Twardowskiego na ulice w niczym nie pomoże. Za pomocą tandety nie utworzy się tradycji. Ludzie wciąż oglądają poznańskie koziołki bo jest to tradycja, a nie ma ani rubasznego śmiechu ani dymu. Bydgoszcz mogłaby być tak samo atrakcyjna jak Poznań ale do tego potrzebny jest prężny ośrodek akademicki i większy ruch przyjezdnych. Czym chce Bydgoszcz ich przyciągnąć, Twardowskim z plastiku?
b
bebo
Fakt, Twardowski porusza się bardzo sztucznie, stare, prymitywne mechanizmy są do niczego. Tej postaci potrzeba płynności ruchu, a na pewno przydałyby się opary dymu. Nie rozumiem, jaki z tym wszystkim problem? Przecież dzisiejsze dyskoteki zużywają pełno różnych dymów i to zawsze działa, a młodzi ludzie konstruują precyzyjne roboty. Może miasto pogada ze szkołami i młodymi uczniami, którzy w ramach jakieś pracy dyplomowej z robotyki opracują gratis bardziej precyzyjne sterowanie postaci i oprawę dżwiękowo-wizualną? W Bydgoszczy mamy mało atrakcji turystycznych, taka odnowiona postać na pewno przyciągnie turystów.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski