Mela Koteluk i jej nowa płyta "Migawka". Na krążku hity...

Mela Koteluk i jej nowa płyta "Migawka". Na krążku hity "Odprowadź" oraz "Ogniwo". "Odprowadź" jest nr 1 na Liście Przebojów Trójki

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Dereszyński

Polska

Aktualizacja:

Polska

Mela Koteluk o jej nowa płyta "Migawka". Na krążku hity "Odprowadź" oraz "Ogniwo". O nich opowie już w piątek w programie MuzoTok. Jej hit "Odprowadź" w ostatnią sobotę zajął pierwsze miejsce na LP3. Gratulacje.
Migawka to trzecia płyta Meli Koteluk. W warstwie tekstowej artystka porusza trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Muzycznie jest to album nieco bardziej wyciszony niż poprzednie dwie płyty, odwołujący się między innymi do dźwięków charakterystycznych dla brzmienia natury. Autorką tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół.

Muzycznie płyta jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie 432 herców.
To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Organiczność płyty i odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

- Pisząc i komponując stawiałam też sobie ważne dla mnie pytania – jak chciałabym przeżyć życie? Na czym naprawdę mi zależy? Gdzie leży mój punkt oparcia? – mówi Mela Koteluk.

Autorką tekstów na płytę Migawka jest Mela. Za muzykę odpowiada cały zespół w składzie: Mela Koteluk - głos, Tomek „Serek” Krawczyk – gitary; Tomek Kasiukiewicz – instrumenty klawiszowe, Robert Rasz – perkusja; Piotr Zalewski – basy. Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli : Sandra Kopijkowska – harfa; Fair Play Quartet ; Skubas – chóry. Współautorem słów do piosenki Odlatujemy, napisanych wspólnie z Melą jest Robert Rient.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo