Już wkrótce...

Już wkrótce premierowy odcinek naszego nowego projektu wideo pt. "Ale co? Deszczowe H2O"

mik

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

"Express Bydgoski" rozpoczyna nowy projekt wideo. Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że nasz nowy program nazywa się "ALE CO? DESZCZOWE H20". Cykl obejmie 12 odcinków i będzie związany z wodą deszczową w Bydgoszczy.
Odsłona pierwszego odcinka nowego cyklu już za kilka dni. Odliczanie trwa! Co będzie można obejrzeć w premierowym odcinku? Na początek wywiad ze Stanisławem Drzewieckim, prezesem MWiK w Bydgoszczy. W odcinku widzowie poznają odpowiedzi na kilka pytań. Będą to między innymi te, związane ze sposobami na wykorzystanie deszczówki. Sprawdzimy, czy można poradzić sobie z wybijającymi studzienkami? Ile kilometrów ulic i jaka część z bydgoskich zabudowań narażona jest na zalanie?
Zbadamy, jaką drogę ma do pokonania woda, zanim znajdzie się w naszych kranach. Ale to nie wszystko - w naszym nowym cyklu "Ale co? Deszczowe H2O" odpowiemy na wiele innych pytań i poruszymy inne ciekawe tematy związane z wodą. W kolejnych tygodniach będziemy się spotykać z ekspertami bydgoskiego MWiK-u i zajrzymy do miejsc niedostępnych na co dzień dla zwiedzających.
Chcesz poznać sekrety bydgoskiej wody? Koniecznie obejrzyj nasz program!

Przy okazji informacji o naszym nowym projekcie, który realizujemy wraz z MWiK Bydgoszcz, warto dodać, że bydgoskie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja znalazły się w gronie najlepszych przedsiębiorstw wodociągowych w kraju. W Ogólnopolskim Rankingu Dziennika Gazety Prawnej zajęły czwarte miejsce. W rankingu pod ocenę były brane takie kategorie jak inwestycje, innowacyjność i społeczna odpowiedzialność biznesu. Analizie poddane zostały kwestie techniczne jak i finansowe. Pod uwagę brane były również dane miękkie czyli współudział w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości czy udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych. To wielki sukces bydgoskiej spółki. - Czwarte miejsce, to powód do zadowolenia. Mogę tylko żałować, że nasze inwestycje niezbędne do uporządkowania gospodarki wod-kan warte ponad miliard złotych, zakończyliśmy szybciej niż inni… Wówczas takie realizacje, jak np. sztuczna filtracja na ujęciu wody „Czyżkówko” czy bagrowanie rzeki Brdy i Kanału Bydgoskiego, byłyby dodatkowym atutem. Wsparłyby one nasz projekt z ubiegłego roku, dotyczący budowy i przebudowy oraz dostosowania kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – jedyny projekt, ze wsparciem UE w Polsce, rozwiązujący problem zagospodarowania wód odpadowych w skali całego miasta. Poza osiągnięciami technicznymi najbardziej cieszy fakt, że jako spółka miejska spełniamy oczekiwania mieszkańców, którzy szukają w nas wsparcia w wielu społecznych inicjatywach i życiowych problemach – wyjaśnia Prezes Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy, Stanisław Drzewiecki.

W ocenie bydgoskich wodociągów duży udział miał pionierski, innowacyjny projekt „Budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych na terenie miasta Bydgoszczy” na który miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości blisko 130 mln złotych. W ramach zadania zostaną wybudowane nowe kanały deszczowe. Gruntowna renowacja, przebudowa i oczyszczenie zostanie przeprowadzona na ponad 90 km istniejących kanałów. Inwestycja obejmuje także m. in. budowę zbiorników retencyjnych, oczyszczalni ścieków deszczowych i budowę urządzeń umożliwiających oczyszczenie i zagospodarowanie wody deszczowej na terenach zielonych. Dzięki tej inwestycji znikną problemy z związane z zalewaniem ulic. Wartość całego projektu to 216,55 mln złotych.

Polub nas na Facebooku

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ciekawe

nurek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Pracuje w branży wod-kan i z doświadczenia wiem, że ludzie lubią sobie na ten temat podyskutować, ale z wiedzą w tym zakresie to są na bakier ;) Myślą, że to wszytko takie proste, takie hop-siup,...rozwiń całość

Pracuje w branży wod-kan i z doświadczenia wiem, że ludzie lubią sobie na ten temat podyskutować, ale z wiedzą w tym zakresie to są na bakier ;) Myślą, że to wszytko takie proste, takie hop-siup, że rury sobie biegną, woda leci i to wszystko. A naprawdę to jest duży skomplikowany system i trzeba mnóstwo pracy włożyć w to, żeby sprawnie działał.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]