- Jesteśmy tu, żeby porozmawiać z bydgoszczankami - mówiła Joanna Czerska-Thomas podczas konferencji prasowej na Placu Praw Kobiet w Bydgoszczy. - Czy wiecie państwo, czego kobiety w Bydgoszczy życzą sobie najczęściej? Praw kobiet. Dzisiaj ten temat pojawiał się dość często. Chcemy, byśmy mogły decydować o sobie, o swoim zdrowiu, o swoim ciele. Chcemy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa zarówno rozumianego w sposób najprostszy, czyli chcemy być bezpieczne na ulicach, ale również chcemy być bezpieczne, jeśli chodzi o prowadzenie własnych firm.
Kobiece spojrzenie na biznes w Bydgoszczy
Kandydatka Trzeciej Drogi w walce o prezydenturę w Bydgoszczy podkreśla również, że panie, z którymi rozmawiała zwracały uwagę na bezpieczeństwo w kontekście prowadzonych działalności gospodarczych.
- Rozmawiałam z przedsiębiorczyniami na targowisku, mówiły wprost, że boją się o swoje mikrobiznesy, bo nie czują się bezpiecznie prowadząc działalność. Chcą, by skłdaka zdrowotna znowu była stała - dodała.
Inne poruszone sprawy dotyczyły bezpieczeństwa w poruszaniu się mieście, ale nie tylko. - Kobiety chciałyby mieć pełną decyzyjność odnośnie tego, kiedy wrócą do pracy. To wiąże się z tym, że liczą na pełną dostępność miejsc w żłobkach i przedszkolach. Tego życzą sobie bydgoszczanki. I my to im na pewno zagwarantujemy, bo od jakiegoś czasu pracujemy już nad rozwiązaniami - mówiła Czerska-Thomas.
A konkretniej? Jak zaznacza obecna radna Bydgoszczy, która również jest przedsiębiorczynią, niekoniecznie muszą to być żłobki i przedszkola. - Mamy fantastyczne miejsca, choćby szkoła w Fordonie, która w konsultacjach społecznych była brana pod uwagę, jako miejsce spotkań. Być może takie miejsca, które istnieją już, przy niewielkim remoncie, niewielkim nakładzie finansowym, mogłyby stać się, na przykład miejscem, w którym kobiety pomału wracałyby do pracy, na przykład przychodząc tam razem z dziećmi - mówiła Czerska-Thomas. - Nie każda kobieta chce od razu wrócić do pracy na pełen etat.
Spotkanie Joanny Czerskiej-Thomas dla mężczyzn
Z kolei w niedzielę 10 marca, w Dzień Mężczyzny o godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie również organizowane przez kandydatkę. - Skupimy się na Dniu Mężczyzny, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. Będą rozmowy, będzie żywa biblioteka. Będzie gość specjalny, Damian Duda, medyk pola walki, z którym porozmawiamy o tym, jak silny musi być mężczyzna ratując życie innych - mówiła.
- Weźmy sprawy w swoje ręce, przypominam, że już 7 kwietnia wybory samorządowe. Zachęcam wszystkie kobiety, by wzięły w nich udział. Wybierzmy swoje reprezentantki. Kobiety to siła, kobiety do przodu - mówiła Marika Miechowicz, która również kandyduje z listy Trzeciej Drogi do Rady Miasta Bydgoszczy.
- To symboliczny dzień, w którym chcemy uhonorować kobiety, ale taki powinien być każdy z 365 dni w roku. Siła jest kobietą, Bydgoszcz jest kobietą - podkreślał Tomasz Hoppe, społecznik z Fordonu, który ubiega się o mandat radnego w Bydgoszczy. - Mamy naprawdę wyjątkową okazję w tych wyborach zagłosować na kobiety silne, wyjątkowe. Zachęcam, by oddać głos w szczególności na Joannę Czerską-Thomas.
