Wydanie zezwolenia zwanego w urzędniczym żargonie ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) pozwoli podzielić nieruchomości, umożliwi przejęcie niezbędnych gruntów oraz jest "zielonym światłem" dla ekip.
Jak teraz wygląda ul. Grunwaldzka? Chyba czas na jej remont
Zobacz galerię: Tak teraz wygląda ul. Grunwaldzka. Czas na zmianę
Jak podaje UMB, aktualnie trwa pierwszy etap postępowania przetargowego. O tym, kto będzie wykonawcą zadania, zadecyduje cena, termin wykonania robót budowlanych oraz okres udzielanej gwarancji.
Kto zmodernizuje ul. Grunwaldzką? Ma to się wyjaśnić na przełomie roku.
Co zmieni się na ul. Grunwaldzkiej po modernizacji?
W kierunku centrum, na odcinku od ul. Skośnej do Flisackiej, będzie buspas. Po zakończeniu inwestycji ul. Grunwaldzka na całym odcinku będzie posiadała dwie jezdnie jednokierunkowe po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.
Fragmentami równolegle do arterii, poprowadzone zostaną drogi serwisowe, które umożliwią obsługę komunikacyjną przyległych posesji i powiązania ulic osiedlowych z drogami publicznymi.
W ramach prac, tak gdzie było to niezbędne, dokumentacją projektową objęte zostały również fragmenty ulic dochodzących: Czaplej, Łowiskowej, Zimorodkowej, Wroniej, Perliczej, Skośnej, Kolbego, Papuziej, Przejście, Filtrowej, Okopowej, Zielonej, Flisackiej i Wyrzyskiej. Przebudowane zostaną oczywiście wszystkie skrzyżowania z ulicami poprzecznymi.
Projekt modernizacji uwzględnić ma uwagi samych mieszkańców.
Plan zmiany Grunwaldzkiej zakłada także budowę nowych przystanków autobusowych, chodników, dróg dla rowerów, przebudowę mostu na strudze Flis oraz budowę ekranów akustycznych w rejonie zabudowy mieszkaniowej osiedli Osowa Góra i Czyżkówko.