MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Sprawdź, jak przebiegają prace

oprac. sier, źródło: UM Bydgoszczy
Trwa budowa ronda turbinowego, które połączy rozbudowaną ulicę Grunwaldzką z drogami lokalnymi oraz dojazdem do węzła Bydgoszcz Zachód na trasie ekspresowej S5. Niedługo cały budowany odcinek ul. Grunwaldzkiej będzie można przejechać po dwóch jezdniach.

GDDKiA zakłada, że jeszcze w tym roku powinien być przejezdny brakujący odcinek zachodniej obwodnicy miasta pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec – Bydgoszcz Błonie. Zaawansowanie prac na całym odcinku to 68,5 procent - informuje UM Bydgoszczy.

Po stronie Bydgoszczy kończy się natomiast budowa ulicy Grunwaldzkiej. Od 20 marca przejezdne są obie jezdnie od granicy miasta do ulicy Skośnej. Kontynuowane są jeszcze roboty przy chodnikach, ścieżkach rowerowych i zatokach autobusowych. Trwają ostatnie nasadzenia krzewów oraz prowadzone są dalsze prace przy drogach dojazdowych i serwisowych. Po wymalowaniu oznakowania poziomego przy ul. Flisackiej, cały budowany odcinek ul. Grunwaldzkiej będzie można przejechać po dwóch jezdniach.

Rondo turbinowe

Rondo turbinowe na granicy Bydgoszczy i gminy Sicienko to rozwiązanie postulowane zarówno przez miasto jak i sąsiednią gminę. Na głównym kierunku będą funkcjonować dwa pasy ruchu. Dzięki temu ulica Grunwaldzka w sposób zapewniający dużą przepustowość pozwoli na dojazd do węzła Bydgoszcz Zachód na trasie S5 w Pawłówku. Obecnie zarówno na węźle jak i przy rondzie trwają zaawansowane prace budowlane.

Na przedłużeniu ulicy Grunwaldzkiej powstała nowa południowa jezdnia drogi krajowej nr 80. Widać również zarys ronda. Budowane są ciągi pieszo-rowerowe. Od ronda w kierunku Pawłówka i Osówca ruch rowerzystów będzie odbywał się po drogach serwisowych i lokalnych. W kolejnym etapie modernizowana będzie istniejąca jezdnia DK nr 80 (północna).

Zobacz zdjęcia z Grunwaldzkiej:

Wiadukt wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, wiadukty Warszawskie, most Bernardyński, most Esperanto... Codziennie jeździmy i chodzimy w tych miejscach. Zapraszamy Was w podróż kilkadziesiąt lat wstecz - zobaczcie na archiwalnych zdjęciach, jak budowano/lub remontowano bydgoskie mosty i wiadukty. Publikujemy też  archiwalne fotografie przedstawiające dobrze znane bydgoskie konstrukcje. W niektórych miejscach sporo się od tego czasu zmieniło, w innych czas jakby się zatrzymał...

Mosty i wiadukty w Bydgoszczy. Tak je budowano. Zobacz archi...

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 2 odcinek 7

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski