Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Fordoński Skwer” otwarty. Budowa kosztowała blisko pół miliona złotych [ZDJĘCIA]

Tomasz Zieliński
Wielopokoleniowy Park „Fordoński Skwer” znajduje się u podnóża Góry Szybowników, pomiędzy ulicami Rataja i Twardzickiego. Jego budowa i wyposażenie kosztowało 447 tys. złotych, co wzbudziło krytykę wielu mieszkańców. Za tę dużą kwotę powstały, m.in., zjeżdżalnie, huśtawki i ścianka wspinaczkowa. Obiekt ma również część poświęconą  dorosłym - z myślą o nich powstała  siłownia plenerowa. Cały teren ogrodzono i zadbano o zagospodarowanie go zielenią. W obrębie osiedla Szybowników mieszka około siedmiu tysięcy bydgoszczan.  Urząd Miasta chwali się, że projekt budowy skweru pod Górą Szybowników zyskał w skali Bydgoszczy wyjątkowo dużą liczbę głosów - ponad pół tysiąca bydgoszczan uznało, że to najlepszy pomysł, który warto zrealizować w Nowym Fordonie. Tymczasem już wcześniej, w porozumieniu z Radą Osiedla Nowy Fordon ustalono, że w tym miejscu znaleźć się ma wystawa samolotów, nawiązująca do lotniczych tradycji Fordonu. Przypomnijmy, że ponad 50-metrowa Góra Szybowników aż do lat 60. pełniła funkcję szkoły szybowcowej, gdzie pierwsze lotnicze szlify zyskały setki pilotów. Za pieniądze miasta powstał projekt  upamiętnienia tego dziedzictwa - niestety, trafił do kosza.W kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego fordonianie wybrali m.in. kolejny projekt „rekreacyjny” -  rewitalizacji boiska przy ul. J. Piwnika-Ponurego.
Wielopokoleniowy Park „Fordoński Skwer” znajduje się u podnóża Góry Szybowników, pomiędzy ulicami Rataja i Twardzickiego. Jego budowa i wyposażenie kosztowało 447 tys. złotych, co wzbudziło krytykę wielu mieszkańców. Za tę dużą kwotę powstały, m.in., zjeżdżalnie, huśtawki i ścianka wspinaczkowa. Obiekt ma również część poświęconą dorosłym - z myślą o nich powstała siłownia plenerowa. Cały teren ogrodzono i zadbano o zagospodarowanie go zielenią. W obrębie osiedla Szybowników mieszka około siedmiu tysięcy bydgoszczan. Urząd Miasta chwali się, że projekt budowy skweru pod Górą Szybowników zyskał w skali Bydgoszczy wyjątkowo dużą liczbę głosów - ponad pół tysiąca bydgoszczan uznało, że to najlepszy pomysł, który warto zrealizować w Nowym Fordonie. Tymczasem już wcześniej, w porozumieniu z Radą Osiedla Nowy Fordon ustalono, że w tym miejscu znaleźć się ma wystawa samolotów, nawiązująca do lotniczych tradycji Fordonu. Przypomnijmy, że ponad 50-metrowa Góra Szybowników aż do lat 60. pełniła funkcję szkoły szybowcowej, gdzie pierwsze lotnicze szlify zyskały setki pilotów. Za pieniądze miasta powstał projekt upamiętnienia tego dziedzictwa - niestety, trafił do kosza.W kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego fordonianie wybrali m.in. kolejny projekt „rekreacyjny” - rewitalizacji boiska przy ul. J. Piwnika-Ponurego. Dariusz Bloch
U podnóża Góry Szybowników, pierwsi fordonianie korzystają z nowego placu zabaw. Powstał dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Wielopokoleniowy Park „Fordoński Skwer” znajduje się u podnóża Góry Szybowników, pomiędzy ulicami Rataja i Twardzickiego. Jego budowa i wyposażenie kosztowało 447 tys. złotych, co wzbudziło krytykę wielu mieszkańców. Za tę dużą kwotę powstały, m.in., zjeżdżalnie, huśtawki i ścianka wspinaczkowa.

Obiekt ma również część poświęconą dorosłym - z myślą o nich powstała siłownia plenerowa. Cały teren ogrodzono i zadbano o zagospodarowanie go zielenią. W obrębie osiedla Szybowników mieszka około siedmiu tysięcy bydgoszczan. Urząd Miasta chwali się, że projekt budowy skweru pod Górą Szybowników zyskał w skali Bydgoszczy wyjątkowo dużą liczbę głosów - ponad pół tysiąca bydgoszczan uznało, że to najlepszy pomysł, który warto zrealizować w Nowym Fordonie. Tymczasem już wcześniej, w porozumieniu z Radą Osiedla Nowy Fordon ustalono, że w tym miejscu znaleźć się ma wystawa samolotów, nawiązująca do lotniczych tradycji Fordonu. Przypomnijmy, że ponad 50-metrowa Góra Szybowników aż do lat 60. pełniła funkcję szkoły szybowcowej, gdzie pierwsze lotnicze szlify zyskały setki pilotów. Za pieniądze miasta powstał projekt upamiętnienia tego dziedzictwa - niestety, trafił do kosza.

W kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego fordonianie wybrali m.in. kolejny projekt „rekreacyjny” - rewitalizacji boiska przy ul. J. Piwnika-Ponurego.

Polub "Express" na Facebooku

Blogger Food Festival!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Materiał oryginalny: „Fordoński Skwer” otwarty. Budowa kosztowała blisko pół miliona złotych [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski