Drewniana konstrukcja stoi na szwederowskim skwerze Alojzego Bukolta w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 63.
Szósta minitężnia w Bydgoszczy
Minitężnia ma ok. 4 m wysokości i 12 m długości. Została umieszczona na żelbetowej płycie stanowiącej fundament. Wokół niej utwardzono teren kostką brukową, stoją już lampy, kosze na odpady i stojaki na rowery. Wkrótce posadzone zostaną krzewy i posiana trawa wokół ozdobnych alejek, a na koniec teren zostanie ogrodzony.
Tężnia jest identyczna jak inne w mieście zbudowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest szóstą, po tych na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia), w Fordonie (ul. Hallera), w Myślęcinku (polana Różopole) i w Starym Fordonie (ul. Targowisko). Koszt inwestycji na Szwederowie to blisko 800 tys. zł.
Solankowe inhalacje nie dla wszystkich
Konstrukcje zostały wykonane z drewna sosnowego. Po gałązkach tarniny skrapla się solanka. Minitężnie wspomagają nawilżenie śluzówki i mają na celu profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie.
Zgodnie z regulaminem osoby, które mają ostre stany zapaleń dróg oddechowych, chorują na nadczynność tarczycy, mają uczulenie na jod i niskie ciśnienie, nie powinny korzystać z zabiegów inhalacyjnych w minitężniach.
Ogólnodostępny i atrakcyjny teren
Inne prace wykonywane będą na Okolu. Przy ulicy Granicznej plac zabaw przejdzie modernizację. To także zadanie wybrane przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Teren rekreacyjny wokół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 jest modernizowany od lat. Powstała tam m.in. siłownia plenerowa, park sensoryczny i letnie miejsce odpoczynku z plażą i leżakami.
Dzieci nie będą chciały wracać do domów
Wkrótce na dzieci czekać będą kolejne atrakcje. Miasto zleciło zaprojektowanie i wykonanie robót polegających na modernizacji placu zabaw i doposażeniu go w nowe urządzenia. Największą atrakcją będzie zestaw zabawowy z wieżą, przeplotnią, podestami, pomostami, tunelem, rurą strażacką i zjeżdżalnią. Planowana jest też wymiana nawierzchni poliuretanowej na piaskową oraz montaż nowej trampoliny.
Odnowione zostaną istniejące urządzenia zabawowe (pociąg, samochód, karuzela, walec, karuzele, bujaki i tunel). Prace obejmą też wymianę mocowań w ogrodzeniu.

Drobne prace MWiK-u
Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac. Najpierw powstanie projekt, a następnie ten sam wykonawca odpowiadać będzie za prace budowlane. Realizacja zadania zajmie około pół roku.
Przy okazji przy ul. Granicznej inwestycję realizować będzie MWIK, który chce zagospodarować wody opadowe na terenie ośrodka i wykorzystywać je do nawadniania zieleni.
