Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fordońska jak kiszka. Uwaga na zmiany w komunikacji!

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
ZDMiKP zaleca, by wyjeżdżać z domu wcześniej i wliczyć dodatkowe minuty do czasu przejazdu do pracy czy szkoły.
ZDMiKP zaleca, by wyjeżdżać z domu wcześniej i wliczyć dodatkowe minuty do czasu przejazdu do pracy czy szkoły. Tymon Markowski
Od 1 maja jazda ulicą Fordońską stanie się komunikacyjnym koszmarem. Zawczasu lepiej wybrać podróż ulicą Kamienną albo uzbroić się w cierpliwość.

Cierpienie kierowców to element niezbędny budowy tramwaju do Fordonu. Od 1 maja na Fordońskiej i pętli przy ul. Wyścigowej będą prowadzone prace drogowe, które z różnym natężeniem potrwają do 15 września. Już teraz jednak ZDMiKP zaleca, by wyjeżdżać z domu wcześniej i wliczyć dodatkowe minuty do czasu przejazdu do pracy czy szkoły. Co czeka na kierowców?

CZYTAJ TEŻ:Fordoński tramwaj nabiera tempa

CZYTAJ TEŻ:Spotkanie z mieszkańcami w sprawie dalszych prac przy budowie Tramwaju do Fordonu

Objazd Startową

Pierwszy etap prac zakłada całkowite zamknięcie Fordońskiej w kierunku centrum miasta - od skrzyżowania z ul. Wyścigową do wyjazdu z pętli tramwajowej. Objazd poprowadzi ul. Startową (która będzie jednokierunkowa) i Towarową do ul. Fordońskiej. Po kilkunastu dniach rozpocznie się drugi etap prac, w którym dojazd do objazdu zostanie zwężony do jednego pasa (w okolicach stacji Lukoil na Fordońskiej).

W związku z inwestycją inaczej pojadą tramwaje i autobusy. Tramwaje będą kursować na ul. Fordońskiej jedynie do pętli przy ul. Bałtyckiej. Całkowicie wstrzymany będzie nadal ruch tramwajów na ul. Fordońskiej - na odcinku od pętli przy ul. Bałtyckiej do pętli przy ul. Wyścigowej. „Trójka” pojedzie skróconą trasą od Rycerskiej do pętli przy ul. Bałtyckiej. „Siódemka” również pojedzie do Bałtyckiej, tyle że z Kapuścisk. Komunikację zastępczą na ul. Fordońskiej zapewnią autobusy linii nr 65 i 69 oraz linii nr 70, 74 i 75 z wydłużonym przebiegiem trasy do ronda Fordońskiego. ZDMiKP zaleca kierowcom podróżowanie innymi ulicami w kierunku centrum. Oprócz objazdu jechać można ulicą Kamienną albo wybrać przejazd ulicą Sporną i Toruńską. Można też przedostać się ulicami Korfantego, Pod Skarpą, Zamczysko i Armii Krajowej do Wyszyńskiego.

To nie koniec zmian. 1 mają pojawią się nowe linie autobusowe. Ponownie wyjedzie na bydgoskie ulice autobus linii numer 61 (rozpocznie bieg na przystanku na ul. Łukasiewicza, a zakończy przy ul. Garbary), zniknie za to linia 79S. Wszystkie autobusy tej linii będą kursować już tylko ulicą Piękną.

MZK do Osielska i Białych Błot

Od początku maja miejską komunikacją dojedziemy za to do Ostromecka (linia 75), a także Białych Błot (linie 91 i 92) i Osielska (linie 93 i 94). 1, 3 i 4 maja wyjadą na trasy zabytkowe autobusy na liniach 100 (połączy plac Teatralny z Myślęcinkiem) i 101 (z placu Teatralnego do stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!