Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie online też mogą dawać frajdę. Jakie atrakcje czekają na dzieci w regionie?

Dorota Witt
Dorota Witt
W związku z trwającymi feriami szkolnymi, Opera Nova do 17 stycznia przedłużyła czas oglądania produkcji z repertuaru Opery Nova w internecie oraz na platformie vod.teatrwielki.plOglądać bezpłatnie można spektakle:Koncert sylwestrowo-noworoczny„Halka” Stanisława Moniuszki„Manru” Ignacego Jana Paderewskiego,„Operowy zawrót głowy” muzyczny spektakl familijny do muzyki Macieja Małeckiego
W związku z trwającymi feriami szkolnymi, Opera Nova do 17 stycznia przedłużyła czas oglądania produkcji z repertuaru Opery Nova w internecie oraz na platformie vod.teatrwielki.plOglądać bezpłatnie można spektakle:Koncert sylwestrowo-noworoczny„Halka” Stanisława Moniuszki„Manru” Ignacego Jana Paderewskiego,„Operowy zawrót głowy” muzyczny spektakl familijny do muzyki Macieja Małeckiego Andrzej Makowski
Przejrzeliśmy propozycje kujawsko-pomorskich instytucji kultury na drugi tydzień ferii. W ciekawych wydarzeniach online można przebierać. Są propozycje dla małych, dużych i dla całych rodzin. Można wybrać się wirtualnie do teatru czy opery (i to bez biletu!)

Zobacz wideo: Czego szukaliśmy w Internecie w 2020 roku?

Na drugi tydzień nietypowych ferii instytucje kultury w regionie przygotowały atrakcje online dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Co w programach kujawsko-pomorskich instytucji na ferie?

  • W środę, 13 stycznia, w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis. Podczas występu zostaną zaprezentowane Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur Piotra Czajkowskiego i koncert na skrzypce i orkiestrę G-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie będzie dostępny na kanale społecznościowym instytucji.
  • Do 17 stycznia na platformie vod.teatrwielki.pl dostępne będą produkcje z repertuaru bydgoskiej Opery Nova. Wśród nich koncert sylwestrowo-noworoczny, „Halka” Stanisława Moniuszki, „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego i „Operowy zawrót głowy”. Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.
  • Teatr Muzyczny w Toruniu ponownie udostępnia koncert „Teatr uczy nas żyć”, nawiązujący do twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W repertuarze piosenki artysty w aranżacjach Tomasza Lewandowskiego i w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego. Koncert dostępny na kanale teatru do 17 stycznia.
  • W ramach ferii online toruńskie Muzeum Etnograficzne opublikowało słuchowiska „Bajki dla odważnych”. Czterech opowieści - „O pewnym synu”, „O głupim Wojtku”, „O Maciusiu, co szedł do piekła po cyrograf” i „O królewnie z brodą” - wysłuchać można na stronie internetowej muzeum. Słuchowiska przygotowane i zrealizowane zostały przez aktorów Teatru Baj Pomorski.
  • Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty online dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkań będzie można między innymi zgłębić tajniki fotografii, wziąć udział w zajęciach teatralnych i muzycznych. Wśród propozycji dla całych rodzin będzie interaktywny spacer po własnej, bliskiej okolicy. Uczestnicy łączyć się będą za pomocą telefonów oraz wspólnie wykonywać atrakcyjne zadania i ćwiczenia. Informacje o zapisach oraz szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie ośrodka.
  • Toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała program zajęć plastycznych. „Plastyka w ferie fika” to cykl czterech ćwiczeń plastycznych dostępnych online, do których wykonania będą potrzebne materiały plastyczne i środki codziennego użytku dostępne w gospodarstwie domowym. Zadania mają zachęcić uczestników do poszukiwań gotowych kształtów w bliskim otoczeniu, tworzenia własnych kompozycji i odkrywania twórczych inspiracji w prostych działaniach. Zadania zostały tak opracowane, aby do zabawy zachęcić dzieci w różnym wieku. Sfotografowane prace można przesyłać na adres mailowy, a najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane na stronie ośrodka. Więcej informacji na temat dostępnych atrakcji można znaleźć na stronie galerii.

- Zachęcamy do zaglądania na stronę gry.kujawsko-pomorskie.pl, gdzie, w formie gier edukacyjnych, można odbyć wirtualną wycieczkę po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, poznać ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także rozwiązać dostępne quizy - mówi Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.

Portal powstał na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Propozycji dla tych, którzy ferie chcą poświęcić na naukę przez zabawę, jest więcej. - Zbiory zadań, mapy, wykresy, galerie zdjęć i multimedia do nauki – z tych i wielu innych materiałów edukacyjnych mogą korzystać uczniowie i nauczyciele, którzy podczas ferii chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zbrodni pomorskiej. Miłośników historii zapraszamy na portal „Zbrodnia pomorska 1939” - mówi Beata Krzemińska.

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu z kolei można poszerzyć wiedze o artystach. Materiały są już dostępne na stronie centrum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo