Bydgoszcz. Za nami XIX Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2023” [zdjęcia]

Marta Mikołajska
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej fotogalerii
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej fotogalerii Dariusz Bloch
Przesłuchania finałowe w ramach tegorocznej, XIX edycji Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Filmową i Musicalową "Szlagier 2023" miały miejsce w sobotę, 18 listopada, od godz. 9. Spośród 45 wokalistów jurorzy wyłonili 9 osób, których wysłuchaliśmy tego samego dnia o godz. 18 podczas Koncertu Laureatów.

W tym roku w ramach konkursu "Szlagier" do organizatorów wpłynęło 116 zgłoszeń. Spośród nich wyłoniono 47 finalistów, a 45 z nich (dwóch uczestników z powodu choroby musiało zrezygnować z udziału w konkursie - dop. aut.) w sobotę, 18 listopada, zaprezentowało swoje wokalne umiejętności w budynku Politechniki Bydgoskiej (ul. Kaliskiego 7, budynek J). Soliści występowali w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat oraz 15-19 lat. Po części konkursowej uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych. Zwieńczeniem całości był koncert finałowy, podczas którego wystąpił gość specjalny oraz nagrodzeni laureaci.

Dziewięcioro laureatów (po trzy miejsca w każdej z kategorii wiekowych) wybierało jury w składzie: prof. dr hab. Piotr Salaber, dr hab. Joanna Żółkoś-Zagdańska oraz instr. Emilia Hamerlik. Wręczona została także nagroda Grand Prix.

W kategorii 7 - 10 lat pierwsze miejsce zajęła Amelia Razumienko. Tuż za nią uplasowała się Antonina Zapalska. Na trzecim miejscu na podium znalazła się Amelia Jakób. Wyróżnienie powędrowało do Bianki Berezowskiej. W kategorii wiekowej 11 - 14 lat laureatami zostali, kolejno: Maja Golańska, Tomasz Wieliński, Malwina Ziółkowska. Wyróżnienie otrzymały ex aequo Milena Kluczyńska oraz Zuzanna Łuźniak. W najwyższej kategorii wiekowej, tj. 15 - 19 lat, zwyciężyła Milena Krumplewska. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Ozimińska. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Dyngosz. Także w tej kategorii wyróżnione zostały dwie osoby - Amelia Kaczmarczyk i Sara Majchrzak. Z kolei Nagrodę Grand Prix otrzymała Antonina Zakrzewska.

Gościem specjalnym wydarzenia była Olga Szomańska - wokalistka, aktorka musicalowa i serialowa.