Przygodę z malarstwem pan Jacek zaczął w wieku pięciu lat. Dziś ma sześćdziesiąt dziewięć i, jak mówi, nadal nie wyobraża sobie życia bez sztuki.
Wernisaż z okazji rocznicy
- Twórczością zajmuję się przez większość mojego życia. Chodziłem do szkoły plastycznej, później współpracowałem z różnymi firmami jako plastyk. Prezentowałem swoje prace podczas wernisaży, m.in. w Aleksandrowie Kujawskim i Bydgoszczy - opowiada Jacek Jarętowski. - To dla mnie ogromna radość, kiedy mogę zejść do pracowni i zająć się swoją pasją. Potrafię siedzieć tam przez cały dzień. Włączam sobie muzykę, która mnie odpręża, i tworzę. Nie wyobrażam sobie życia bez malarstwa.
Prace pana Jacka możemy podziwiać m.in. na specjalnie wydanym z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski kalendarzu. Znajdziemy je także na profilu artysty na Facebooku w albumie „Galeria Autorska”.
Jacek Jarętowski specjalizuje się w akwareli, choć nie są mu obce także inne techniki , np. malarstwo olejne czy pastele. Wystawa, którą będziemy mieli okazję podziwiać w niedzielę w Szkole Podstawowej w Brzozie, składa się z sześciu prac. Cztery z nich przedstawiają Bydgoszcz, pozostałe to pejzaże.
- Mam ogromny sentyment do Bydgoszczy. To właśnie tu mieszkałem przez większość mojego życia - przyznaje pan Jacek.
Uroczystości na 100-lecie
Obchody 100-lecia powrotu Brzozy Bydgoskiej i regionu do Polski odbędą się w niedzielę. Tego samego dnia mieszkańcy będą świętowali 101. rocznicę bitwy o Brzozę podczas Powstania Wielkopolskiego.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.40 przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. O godz. 12 w kościele NMP Królowej Polski zostanie odprawiona msza św. Godzinę później uczestnicy przemaszerują razem z Młodzieżową Orkiestrą Dętą przez skwer Niepodległości. Finał zaplanowano w SP w Brzozie. Tam, oprócz wernisażu, na uczestników będą czekały: wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych - z chórem szkolnym i zespołem Brzozowiacy - harcerskie gry i zabawy oraz żołnierski poczęstunek.
