Bydgoski Festiwal Nauki tworzony jest przez pięć bydgoskich uczelni:
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego,
- Politechnikę Bydgoską,
- Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika,
- Wyższą Szkołę Gospodarki,
- Bydgoską Szkołę Wyższą.
Partnerem festiwalu są Młyny Rothera.
Pierwszego dnia (piątek, 20 października) zaplanowano Lab Day, czyli warsztaty w uczelniach. Wydarzenia będą dedykowane każdemu, kto chce zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych uczelni odbywać się będą warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne. Naukowcy przybliżą fascynujący świat nauki, otworzą drzwi swoich laboratoriów.
W sobotę i niedzielę (21-22 października) festiwal przeniesie się do Młynów Rothera. Będzie można wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, debatach, prelekcjach, pokazach, grach edukacyjnych, spacerach naukowych oraz odwiedzić naukowe stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów festiwalu.
Bydgoski Festiwal Nauki 2022 - zdjęcia
Bydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal odbywa się od 2010 roku, a jego maksymą jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Celem wydarzenia jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu najważniejszych osiągnięć naukowych, technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.
Możliwość rezerwacji miejsc na poszczególne wydarzenia zostanie uruchomiona 13 października o 13.00. Rezerwacja miejsc będzie obowiązywać na warsztaty i laboratoria odbywające się 20 października na uczelniach oraz 21 i 22 października w Młynach Rothera. Wstęp na sobotnie i niedzielne wykłady, pokazy i stoiska nie będzie wymagał wcześniejszych zapisów.
Zobacz wideo: wyłącz te 5 funkcji w telefonie by przedłużyć życie baterii
