Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Festiwal Nauki 2022 rozpoczęty! Potrwa do soboty [zdjęcia]

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Uczestnicy BFN 2022 mogli poznać uzbrojenie strzeleckie i umundurowanie ukraińskich sił ochotniczych i nieregularnych. Był pokaz pistoletu Makarow, karabinu Mauser K98, prezentacja mundurów użytkowanych przez Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy.
Uczestnicy BFN 2022 mogli poznać uzbrojenie strzeleckie i umundurowanie ukraińskich sił ochotniczych i nieregularnych. Był pokaz pistoletu Makarow, karabinu Mauser K98, prezentacja mundurów użytkowanych przez Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy. Arkadiusz Wojtasieicz
20 października rozpoczął się XII Bydgoski Festiwal. Potrwa do soboty, a finałem imprezy będzie wielka przestrzeń naukowa w Młynach Rothera.

Zobacz wideo: Odkrywamy Bydgoszcz. Bartodzieje kiedyś i dziś:

od 16 lat

W czwartek i w piątek pięć bydgoskich uczelni przygotowało pokazy, eksperymenty, wykłady, warsztaty, dyskusje, spotkania autorskie oraz wystawy.

Wyższa Szkoła Gospodarki zaplanowała 40 wydarzeń z nauk o zdrowiu i nauk technicznych - głównie dla uczniów szkół podstawowych i licealistów, ale nie tylko. WSG prezentuje działające przy uczelni start-upy, które mogą pochwalić się wynalazkami i innowacjami.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego skupia się bieżących wydarzeniach. W ofercie wykładów jest problematyka finansowa związana z kredytami, tematy polityczne o wojnie w Ukrainie i rządach Władimira Putina oraz tematyka społeczna - o ruchu feministycznym.

Bydgoska Szkoła Wyższa podejmuje zagadnienia związane z ochroną zdrowia i wyzwaniami cywilizacyjnymi. Proponuje również zagadnienia z nauk inżynieryjno-technicznych.

60 wydarzeń przygotowała Politechnika Bydgoska. - Cieszymy się, że po 2 latach online, w końcu możemy spotykać się twarzą w twarz - mówi Michał Grzybowski z Politechniki Bydgoskiej.

Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika stawia na tematy zakresu medycyny i biomedycyny.

- Świat jest zalewany przez pseudonaukę. My proponujemy spotkania oparte o najnowsze osiągnięcia nauki - mówi dr Marek Jurgowiak z CM.

W sobotę, 22 października w godz. 12.00-20.00 warto wybrać się do Młynów Rothera i skorzystać z atrakcji przestrzeni naukowej. W programie m.in. eksperymenty fizyczno-chemiczne, odkrywanie tajemnic napięcia powierzchniowego, problematyka zanieczyszczenia wód, wystawa poświęcona kobietom po mastektomii, możliwość analizy składu ciała.

Przestrzeń naukowa w Młynach Rothera będzie podzielona na trzy strefy:

  1. strefa Expo - efektowne stoiska naukowe,
  2. strefa Małego Naukowca - gry, warsztaty, wybuchowe eksperymenty to przestrzeń dedukowana młodszym i najmłodszym,
  3. strefa Exposé - miejsce, w którym zaplanowano prelekcje, spotkania, wykłady dla dorosłych.

Na wydarzenia w Młynach Rothera nie obowiązują zapisy. Szczegóły wszystkich atrakcji XII Bydgoskiego Festiwalu Nauki na stronie internetowej www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo