Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boisko na miarę marzeń

Renata Napierkowska
Początek inwestycji dała petycja z prośbą o budowę boiska, złożona przez uczniów z Gąsek na ręce przewodniczącego Janusza Kozłowskiego. Dziś obiekt jest gotowy i będą z niego korzystać nie tylko uczniowie.

Początek inwestycji dała petycja z prośbą o budowę boiska, złożona przez uczniów z Gąsek na ręce przewodniczącego Janusza Kozłowskiego. Dziś obiekt jest gotowy i będą z niego korzystać nie tylko uczniowie. <!** Image 2 align=none alt="Image 224284" sub="Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie z Gąsek wraz z burmistrzem Gniewkowa i sołtysem Romanem Kubickim Fot.: Nadesłane">

Uczniowie i dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych uczestniczyli we wtorkowych uroczystościach związanych z otwarciem boiska w Gąskach.

- Jest to boisko na miarę naszych najskrytszych marzeń, dlatego postanowiliśmy uczcić ten dzień na sportowo. Chcemy podzielić się radością z innymi i dlatego zaprosiliśmy na otwarcie uczniów z pozostałych szkół w naszej gminie. Bardzo cieszymy się, że przyjęliście nasze zaproszenie i jesteście tu dziś z nami - mówiła podczas uroczystości Anna Kiestrzyn, dyrektor Niepublicznych Szkół im. Józefa Kostrzewskiego w Gąskach. Obiekt poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz kanonik Eugeniusz Kuberka. Uroczystego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: burmistrza Adam Roszak, sołtys Gąsek Roman Kubicki oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - szkoły podstawowej Zuzanna Remiasz i gimnazjum - Krystian Jankun. <!** Image 3 align=none alt="Image 224290" sub="Po oficjalnym otwarciu boiska dzieci ze szkół z całej gminy wzięły udział w sportowych rozgrywkach zorganizowanych na nowym obiekcie Fot.: Nadesłane">

- Dlaczego dzieci przecinają wstęgę? Bo boisko jest dla nich - to pierwszy powód. A drugi? Przez ostatnie trzy lata uczestniczyliśmy w projekcie „Z małej szkoły, w wielki świat”, w ramach którego uczniowie przedstawili radnym raport o stanie naszej gminy, a po roku na ręce przewodniczącego rady Janusza Kozłowskiego złożyli petycję z prośbą o wybudowanie boiska. Pan przewodniczący odpisał uczniom, że jesienią 2013 roku boisko będzie gotowe. Dał tym samym dowód, że dzieci są ważne i mogą być partnerami w sprawach dla nich istotnych - przypomniała dyrektor Anna Kiestrzyn.

- Budowa boiska w Gąskach była naszym wspólnym celem, który udało nam się razem zrealizować. Wpisuje się ono w poprzednie inwestycje w tej miejscowości jak remont świetlicy czy przebudowa drogi powiatowej, w której realizacji też partycypowaliśmy. Chciałbym podziękować środowisku Gąsek i pani dyrektor za dobrą i owocną współpracę - mówi burmistrz Adam Roszak. <!** reklama>

Zaproszenie dyrektor i uczniów szkoły na uroczystość, oprócz burmistrza i przewodniczącego, przyjęli: sołtys Roman Kubicki, szefowa gminnej oświaty Beata Kowalska, dyrektorzy domu kultury Joanna Kowalska, dyrektor Banku Spółdzielczego Ewa Kropińska, wiceprezes Zarządu Wiejskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Mała Ojczyzna” w Gąskach i szefowa Rady Rodziców Danuta Galus.

Uroczystość zakończyły rozgrywki sportowe, występ i doping cheerleaderek z Gimnazjum w Gniewkowie oraz poczęstunek. Dla wszystkich dzieci były drożdżówki, ufundowane przez piekarnię Bracia Kuczyńscy oraz gorąca herbata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!