Zobacz wideo: Duże zmiany w strefie płatnego parkowania w Bydgoszczy

– Zarekomendowaliśmy prezydentowi zmianę w zarządzeniu dotyczącym zespołu do spraw polityki rowerowej Miasta Bydgoszczy. Po poprzednim spotkaniu poinformowaliśmy dwie osoby o zamiarze usunięcia ich ze składu z prośbą o ewentualne wyrażenie opinii. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi – przekazuje nam zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który jest jednocześnie przewodniczącym zespołu.
Wniosek dotyczył Grażyny Robaszkiewicz i Zbigniewa Wiśniewskiego. Choć w zarządzeniu prezydenta Bydgoszczy z 10 stycznia 2022 roku znalazł się punkt, który mówi o tym, że „nieobecności członka Zespołu na pięciu kolejnych posiedzeniach Zespołu, skutkuje utratą członkostwa, o czym niezwłocznie, pisemnie zawiadamia się zainteresowaną osobę”, to decyzję podjęto dopiero po roku ich nieobecności.
Na fakt, że w składzie są osoby nieaktywne zwrócili uwagę społecznicy, którzy starają się o dołączenie do grupy. Wniosek o przyjęcie do zespołu złożyły trzy osoby, w tym Adam Dziura z Rady Osiedla Bartodzieje i stowarzyszenia Bydgoszcz G10 oraz Patryk Konsorski z Bydgoskiego Ruchu Miejskiego.
– Nie mam jeszcze pisemnych opinii inicjatorów założenia zespołu. Dopiero po ich przedstawieniu, podjęta zostanie decyzja w sprawie przyjęcia nowych członków – informuje nas Mirosław Kozłowicz.
– Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przedstawimy swoją opinię na temat każdego z wniosków przewodniczącemu, który podejmie ostateczną decyzję – tłumaczy Wojciech Bulanda, radny miasta Bydgoszczy, zastępca przewodniczącego zespołu i przedstawiciel Bydgoskiej Masy Krytycznej.
– Poza regularnymi posiedzeniami zespołu, my jako strona społeczna, inicjatorzy jego założenia, spotykamy się, aby pewne propozycje ZDMiKP omówić we własnym gronie i wypracować swoją opinię – dodaje. Podobnie procedura wygląda w przypadku przyjęcia nowych członków – społecznicy są w trakcie wypracowywania wspólnego stanowiska w tej sprawie.