Zespół Łuczniczki sprawdza formę podczas serii sparingów [ZDJĘCIA]

Sławomir Kabat
Łuczniczka Bydgoszcz 2:2 Krispol Wrześniamecz towarzyski siatkówki
Łuczniczka Bydgoszcz 2:2 Krispol Wrześniamecz towarzyski siatkówki Filip Kowalkowski
Po trzech tygodniach od rozpoczęcia przygotowań do sezonu siatkarze rozpoczęli gry kontrolne. Kilku siatkarzy wyeliminowały drobne urazy.

W dwóch pierwszych sparingach trenerzy umówli się, że zagrają cztery sety. Łuczniczka pokonała Espadon Szczecin (I liga) 4:0 (25:15, 25:21, 25:22, 25:15)

Trzej najlepiej punktujący zawodnicy naszego zespołu: Wojciech Ferens - 15 pkt. - 1 zagrywka, 12 atak - 50%, 2 blok, przyjęcie 40% (27%), Jakub Jarosz - 14 pkt. - 13 atak - 50%, 1 blok, Dawid Murek - 14 pkt. - 3 zagrywka, 10 atak - 59%, 1 blok, przyjęcie 60% (27%).

Zobacz galerię: Mecz Łuczniczka Bydgoszcz - Krispol Września (2:2)

Następnego dnia remisowała z Krispolem Września (I liga) 2:2 (24:26, 25:21, 26:28, 25:19). W sobotę podopieczni Piotra Makowskiego udali się do Solca Kujawskiego, gdzie w ramach 15-lecia miejscowego OSiR i promocji rozegrali mecz pokazowy między sobą.

I set wygrał pierwszy skład 25:19. II set został przerwany ze względu na uraz rozgrywającego Murilo przy stanie 16:10. Skład I: Murilo Radke, Jakub Jarosz, Grzegorz Kosok, Wojciech Ferens, Dawid Murek oraz Michał Żurek (libero), Skład II: Nikodem Wolański, Jan Nowakowski, Wojciech Jurkiewicz, Łukasz Wiese, Jan Lesiuk oraz Tomasz Bonisławski (libero). We wszystkich meczach nie zagrali Michał Ruciak i Bartosz Krzysiek, którzy trenowali indywidualnie.

Wczoraj wieczorem bydgoszczanie zagrali kolejny sparing w Wilczynie z Wilkami (II liga). Nasi siatkarze sezon zainaugurują 30 października w Olsztynie pojedynkiem z Indykpolem AZS.