Zawisza walczył w Bielsku-Białej i zremisował 2:2, choć mógł wygrać

Iwan Majewskij (w wyskoku z lewej), który wyprowadził Zawiszę na prowadzenie w Bielsku-Białej, w miniony wtorek obchodził 27. urodziny. Trzeba przyznać, że na tego gola zasłużył sobie już dawno.
W pierwszym meczu w grupie spadkowej piłkarze Zawiszy zremisowali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:2, ale nadal zajmują ostatnie miejsce.

Gdy w 52 minucie Iwan Majewskij, który we wtorek obchodził 27. urodziny strzelił gola, bydgoski zespół w tym momencie w wirtualnej tabeli opuścił ostatnie miejsce i był 14.

To jednak nie był koniec emocji. Gospodarze wyrównali w 76 minucie po dużym zamieszaniu i strzale z bliska Damiana Chmiela.

W 88 minucie Luka Marić sfaulował w polu karnym Chmiela i Maciej Iwański pokonał z 11 metrów Grzegorza Sandomierskiego.

Odpowiedź zawiszan była natychmiastowa. W następnej minucie po wyrzucie piłki z autu przez Sebastiana Ziajkę, futbolówkę głową zgrał Majewskij, a Josip Barisić z 8 metrów strzelił po ziemi w środek bramki.

Sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy do0liczył 5 minut i w tym czasie (dokładnie w 93 minucie Zawisza po kontrze miał piłkę meczową. Jakub Smektała, będąc sam na sam z Richardem Zajacem, źle wystawił sobie piłkę i bramkarz ubiegł bydgoskiego piłkarza.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Iwan Majewskij (52), 1:1 Damian Chmiel (76), 2:1 Maciej Iwański (88-karny), 2:2 Josip Barisić (89).

Podbeskidzie: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Kristian Kolcak, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik (76 Idrissa Cisse) - Marek Sokołowski, Maciej Iwański, Adam Deja, Dariusz Kołodziej (65 Bartosz Śpiączka), Damian Chmiel - Robert Demjan.

Zawisza:
Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Sebastian Ziajka - Bartłomiej Pawłowski (64 Jakub Smektała), Iwan Majewskij, Mica, Kamil Drygas (77 Jakub Świerczok), Alvarinho (82 Sebastian Kamiński) - Josip Barisić.

Żółte kartki:
Tomasik, Konieczny, Kolcak, Górkiewicz - Majewskij.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 3677.

Więcej o meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Expressu Bydgoskiego".

W innych meczach grupy spadkowej: Korona - Ruch 0:2, Cracovia - Bełchatów 1:1. W poniedziałek o 18.00 grają: Piast - Łęczna.