Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Za nami "Noc sów" w bydgoskim "Myślęcinku". Uczestnicy poznali życie nocnych ptaków

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Po raz kolejny Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy włącza się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Noc sów”, organizowanej przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK! Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat polskich sów.
Po raz kolejny Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy włącza się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Noc sów”, organizowanej przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK! Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat polskich sów. Arkadiusz Wojtasiewicz
Po raz kolejny Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy włącza się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Noc sów”, organizowanej przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK! Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat polskich sów.

Zobacz wideo: Rok 2023 w Bydgoszczy ogłoszony został rokiem Andrzeja Szwalbego

od 16 lat

Bydgoska "Noc sów" odbyła się w czwartek, 9 lutego. Pod okiem pracowników myślęcińskiego zoo uczestnicy podążyli sowim tropem, biorąc udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję grach i zabawach w terenie oraz prelekcji. Poznali mieszkańców ogrodu, budowę ich piór tłumaczącą to, dlaczego te ptaki poruszają się tak cicho. Mieli też okazję obejrzeć sowie jaja i wypluwki.

- Akcja odbywa się co roku w okresie godowym sów (luty-marzec). To doskonała okazja, by poznać tajemnice tych niezwykłych zwierząt. Zależy nam na tym, by nie tylko przekazać uczestnikom niezbędną wiedzę, ale też poruszyć kwestię tego, jak ważne jest, by nie zabierać młodych sów z ich naturalnego środowiska - a to się niestety zdarza często. Nawet, kiedy znajdujemy taką młodą sówkę samą, musimy wiedzieć, że puszczyk po prostu czeka na swoich rodziców – opowiada nam Magdalena Węglarz, dydaktyk z bydgoskiego zoo.

Jak dodaje, "Noc sów" w Bydgoszczy była okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też stworzenia pamiątkowego lapbooka, czyli tzw. książki „na kolanie”, tworzonej z notatek, przyklejanych karteczek z informacjami, z własnymi rysunkami, szkicami. W teczce znalazły się także dyplomy uczestnictwa i podsumowanie spotkania z informacjami, które okazały się dla uczestników najważniejsze, które szczególnie zapadły im w pamięć.

- Mamy nadzieję, że dla wielu uczestników okaże się to początkiem pięknej „ptasiej” przygody edukacyjnej – podsumowuje Magdalena Węglarz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo