- Chcemy wydobyć z pań ich kobiecość - mówi pomysłodawczyni zajęć, Iwona Szeląg. Spotkania ze specjalistami i wzajemne kontakty mają zmienić oblicze kobiet w kwiecie wieku.
<!** Image 2 align=none alt="Image 157786" sub="Podczas spotkań w „Przydomku” panie mogły obejrzeć pokazy wykonania makijażu. Teraz popracuje z nimi także wizażystka / Fot. Nadesłane">Piękne, zadbane, eleganckie, swobodne, przekonane o swojej wartości, pewne siebie i swoich zalet, to kobiety spełnione i szczęśliwe. Inowrocławiankom w znakomitej większości daleko jednak do tego ideału.
<!** reklama>- Czuję, jak życie mnie omija i przecieka między palcami. Tylko praca-dom, dom-praca i nic więcej się nie dzieje. Dawniej co weekend gdzieś bywaliśmy, wychodziło się do kina, do znajomych, do dyskoteki, a teraz mąż po pracy siada z gazetą przed telewizorem, a ja gotuję i sprzątam. Trudno mi nawet znaleźć chwilę, by wyskoczyć do kosmetyczki czy fryzjera - narzeka 35-letnia Joanna, która swój czas dzieli pomiędzy pracę w prywatnej firmie, gdzie zajmuje się rozliczaniem przychodów i wydatków a wychowywaniem dwójki dzieci w wieku szkolnym i dbaniem o dom.
Zapracowane, zestresowane, sfrustrowane, nie mające czasu dla siebie - tak wygląda życie większości inowrocławianek. Mimo że nie są zadowolone i szczęśliwe, to nie bardzo wiedzą, jak to zmienić.
- Chcemy zainspirować kobiety do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu. Moja oferta jest skierowana do wszystkich pań, które żyją pomiędzy pracą a domem, czy koncentrują się wyłącznie na prowadzeniu gospodarstwa domowego. Celem naszych zajęć będzie poprawa wizerunku pań, ich rozwój osobisty. Projekt powstał z myślą o kobietach gotowych na zmiany, szukających nowych rozwiązań oraz dróg życiowych - mówi kierowniczka klubu „Przydomek”, Iwona Szeląg.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Kobiety, które zdecydują się przystąpić do projektu będą mogły skorzystać z fachowych porad specjalistów dotyczących zdrowia i urody, stosowania diety, nauczą się chodzić po wybiegu, a porady psychologów i terapeutów pozwolą im poznać siebie i nauczą, jak radzić sobie z różnymi problemami. Jednym z elementów będzie tzw. bank czasu, podczas którego panie będą mogły wymienić się swoimi umiejętnościami i pomagać sobie nawzajem.
- Takie projekty sprawdziły się w wielu krajach: w USA i na zachodzie Europy. Liczę, że i u nas znajdą się panie, które zachcą zmienić swój wizerunek – dodaje nasza rozmówczyni.
Warto wiedzieć
szczegółowe informacje w godzinach od 14 do 17 pod numerem telefonu: 52-357-48-23