Wprawdzie i w tym wypadku propozycja kandydata na wykonawcę była o połowę wyższa od kwoty przewidzianej przez miasto, lecz mimo to propozycja została przyjęta.
Tajemnica niespodziewanej szczodrości miasta wydaje łatwa do złamania. Chodzi tu o stosunkowo niewielkie pieniądze. Konkretnie: założony przez ratusz budżet tej części zadania został przekroczony o niecałe 106 000 zł. A bez projektu budowa przecież nie ruszy.
Gorzej wciąż to wygląda przy przetargach, w których w grę wchodzą grube miliony - jak niedawne podejścia pod budowę kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą, drogowego Węzła Wschodniego czy Wiaduktów Warszawskich. Firm projektowych i budowlanych raczej nie przekonają tłumaczenia, że miasto nie może dać więcej, bo zły rząd zabrał mu część dochodów. Business is business. Może więc warto nie mierzyć sił na zamiary, lecz zamiar podług sił? Organizacja przetargu też trochę kosztuje.
► To może Cię zainteresować: O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań?
Rzeszów. Spacer szlakiem sklepów i warsztatów z okresu okupacji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?