V Forum Seniora 13 września w Toruniu. W końcu widzimy się na żywo! Już przyjmujemy zapisy chętnych

Małgorzata Wąsacz
Małgorzata Wąsacz
Gościem specjalnym będzie Katarzyna Żak
Gościem specjalnym będzie Katarzyna Żak nadesłane
Udostępnij:
Na ten moment i my i Państwo czekaliśmy bardzo długo! Wreszcie się doczekaliśmy. Widzimy się za miesiąc w Toruniu. Do udziału w tegorocznym forum zapraszamy 600 seniorów. Lista uczestników już się zapełnia.

Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie fora seniora odbywały się online. Choć tematy były bardzo ciekawe, a eksperci świetnie przygotowani, to jednak brakowało tego kontaktu „twarzą w twarz”.

Nie zwlekajcie, zapiszcie się już dziś

Mamy dobrą wiadomość dla naszych Czytelników - seniorów. Najbliższe, piąte już, Forum Seniora, odbędzie się na żywo. Wiemy, że Państwo długo na ten moment czekali. Otrzymaliśmy bardzo wiele telefonów z pytaniem, kiedy się widzimy na forum.

Spieszymy z odpowiedzią: 13 września br. Tak, jak do tej pory, impreza jest jednodniowa. Z Bydgoszczy przenosimy się do Torunia, do auli UMK przy ul. Jurija Gagarina 11. Start Forum Seniora o godz. 9, ale rejestracja rozpoczyna się od godz. 8.
Zapisy telefoniczne ruszyły w czwartek, 11 sierpnia, pod numerem telefonu 519 503 536. Czekamy na telefony w dni powszednie - od poniedziałku do piątku - w godz. 9.30-15. Udział jest bezpłatny.

Pierwsi chętni seniorzy już są na liście uczestników forum.

Senior ma być aktywny

Podczas V Forum Seniora z ekspertami będziemy rozmawiać o zdrowiu, aktywności, bezpieczeństwie i nowych technologiach.
Gościem specjalnym będzie znana i lubiana aktorka Katarzyna Żak. Już możemy uchylić rąbka tajemnicy, że pani Katarzyna będzie mówiła o aktywizacji seniorów.

Tradycyjnie podczas forum będą stoiska partnerów, które będzie można odwiedzać w przerwie kawowej. Oczywiście, jak zawsze, wszystkich uczestników zapraszamy na obiad.


Nie wyszukujmy w sobie chorób

Podczas poprzednich edycji Forum Seniora również bardzo wiele uwagi poświęciliśmy aktywności seniorów.
Karolina Kramkowska, pedagog z UKW w Bydgoszczy i przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu od wielu lat zajmująca się seniorami, przekonywała, że zdrowie nie dotyczy jedynie aspektu fizycznego.

- Najważniejsze jest to, by patrząc na siebie i zadając sobie pytanie „czy jestem zdrowy”, spojrzeć na te różne aspekty. Nie tylko czy czuję dyskomfort fizyczny, bo odczuwam ból kiedy się budzę, czy trudno mi wykonać pewne czynności, ale w jaki sposób funkcjonuję w różnych obszarach zdrowia psychicznego, społecznego, umysłowego, duchowego. I czasem się okazuje, że jestem zdrowszy niż mi się wydawało. A jeśli patrzę na zdrowie tylko przez pryzmat iluś chorób, to nagle się okazuje, że jestem osobą ciężko chorą - dodaje ekspert.

Ze zdrowiem związana jest aktywność. Można ją podzielić na trzy podstawowe obszary: psychiczną, biologiczną, społeczną oraz mieszaną. - Im bardziej będziemy aktywni w poszczególnych aspektach, tym większą mamy szansę być zdrowsi w aspektach związanych ze zdrowiem - mówiła podczas Forum Seniora Karolina Kramkowska.
REGULAMIN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocny Kochanek w Muzotoku - zapowiedź

Materiał oryginalny: V Forum Seniora 13 września w Toruniu. W końcu widzimy się na żywo! Już przyjmujemy zapisy chętnych - Gazeta Pomorska

Więcej informacji na stronie głównej Express Bydgoski