Złodzieje mieli pecha, bo całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, na których było widać dwóch młodych mężczyzn stojących przed sklepem.
Przeczytaj także: Za brak OC zapłacisz wyższą karę - nawet 4 tysiące złotych
- Jeden z nich kamieniem wybił szybę i wszedł do sklepu, skąd wyniósł kilka butelek z alkoholem - informuje st. sierż. Maciej Szarzyński, p. o. oficera prasowego z Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. - Po krótkich poszukiwaniach policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom, którzy spożywali alkohol na jednej z ławek. Byli to mieszkańcy Grudziądza w wieku 22 i 26 lat. Okazało się, że mężczyźni piją alkohol, który chwilę wcześniej ukradli ze sklepu.
Policjanci zatrzymali sprawców. Po wytrzeźwieniu usłyszeli oni zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 10 lat więzienia.
Wideo: Pogoda na dzień (07.11.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
źródło: TVN Meteo Active/x-news