MKTG SR - pasek na kartach artykułów

TPD Koło "Dzielnych Los Wspomaga" z Bydgoszczy wręczyło odznaki "Przyjaciel Dziecka"

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Odznaką "Przyjaciel Dziecka" uhonorowany został, m.in., Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenia Dzięki Wam. Na zdjęciu razem z Wandą Korniluk, przewodniczącą TPD Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga" z Bydgoszczy.
Odznaką "Przyjaciel Dziecka" uhonorowany został, m.in., Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenia Dzięki Wam. Na zdjęciu razem z Wandą Korniluk, przewodniczącą TPD Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga" z Bydgoszczy. Nadesłane
Blisko 40 osób, które wspierają TPD Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga" z Bydgoszczy, zostało w sobotę (8 czerwca) uhonorowanych wyjątkową odznaką - "Przyjaciel Dziecka". To piękne wyróżnienie przyznało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Uroczystość odbyła się w Restauracji "Mama". Dla osób, które otrzymały tę odznakę to była niezwykle ważna i wzruszająca chwila.

- Na 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wręczaliśmy okolicznościowe medale - mówi Wanda Korniluk, przewodnicząca TPD Koła Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga", które działa w strukturach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. - Jednak mamy wielu przyjaciół, którzy regularnie i bezinteresownie wspierają nasze działania, stąd pomysł, by uhonorować je odznaką "Przyjaciel Dziecka" i w ten sposób im podziękować.

Docenieni za wsparcie podopiecznych "Dzielnych Los Wspomaga"

TPD Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Dzielnych Los Wspomaga" działa w Bydgoszczy od 25 lat. Od podstaw tworzyły je nauczycielki Wanda Korniluk i Ewa Klawikowska. Podopiecznymi Koła są osoby z niepełnosprawnościami, z obniżoną normą intelektualną przede wszystkim w stopniu znacznym, niewielka grupa posiada też orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.

- Gdy 25 lat temu podjęłyśmy się powołania tego Koła, nie przypuszczałam, że ta przygoda trwać będzie aż ćwierć wieku - mówi Wanda Korniluk. - Jesteśmy organizacją non profit, cały zarząd pracuje charytatywnie. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie i pomoc naszych przyjaciół.

Odznaki "Przyjaciel Dziecka" wręczone zostały po raz pierwszy. Otrzymały je osoby, które angażują się w pomoc i robią wiele dobrego dla podopiecznych "Dzielnych Los Wspomaga".

- To ludzie różnych zawodów, np. artyści, przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy, którzy wspierają nas od dawna na różne sposoby, np. uświetniają organizowane przez nas wydarzenia, zapraszają nas do siebie, tak jak np. Nadleśnictwo Solec Kujawski czy Nadleśnictwo Białe Błota - podkreśla Wanda Korniluk.

Adam Jaworski: - To niesamowicie cenna nagroda, bo związana z dziećmi

Wśród osób, które uhonorowano odznaką "Przyjaciel Dziecka", byli też Ireneusz Sanger, dziennikarz Radia PiK i Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenia Dzięki Wam.

- Adam pomaganie ma w genach, wyniósł to z domu rodzinnego. To nasz niezmordowany Święty Mikołaj - mówi Wanda Korniluk. - Gdy potrzebny jest wózek inwalidzki lub chodzik, wystarczy jeden telefon i natychmiast odpowiada on na nasze potrzeby. W imieniu naszych podopiecznych dziękuje mu za to wsparcie.

Adam Jaworski nie kryje wzruszenia i podkreśla, że ta odznaka to dla niego jedno z najważniejszych wyróżnień w życiu.

- To ogromnie miłe zaskoczenie i niesamowicie cenna nagroda, bo związana z dziećmi - podkreśla Adam Jaworski. - Lubię pomagać i zawsze mam w sercu dzieci, zwłaszcza te z niepełnosprawnościami, chore czy przebywające w domach dziecka. Wyciągając pomocną dłoń, nigdy nie oczekuję nic w zamian. Po prostu cieszę się, gdy mogę komuś pomóc. Chociaż odznaka "Przyjaciel Dziecka" została mi przyznana, to tę nagrodę dedykuję wszystkim, którzy pomagają mi pomagać.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski