Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

#TetrisChallenge - nowa moda w internecie. Co to za akcja i jak można się włączyć w Tetris Challenge? Zdjęcia #tetrischallenge

Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Co to jest Tetris Challenge? Skąd wziął się fenomen tej akcji i jak można włączyć się do #tetrischallenge? Szczegóły w artykule!
Co to jest Tetris Challenge? Skąd wziął się fenomen tej akcji i jak można włączyć się do #tetrischallenge? Szczegóły w artykule! OSP Studzionka
Tetris Challenge to wyzwanie, które opanowało od niedawna cieszy się popularnością w internecie. W mediach społecznościowych pojawiają się fotki na których można zobaczyć wyposażenie pojazdów wojska, straży pożarnej, ratownictwa medycznego czy policji. Do akcji co rusz włączają się także przedstawiciele innych służb i profesji z całego świata. Poniżej wyjaśniamy, co to za akcja i jak można do niej dołączyć oraz publikujemy ciekawe zdjęcia z #tetrischallenge.

Tetris Challenge - o co chodzi?

Nie wiadomo, kto zapoczątkował cały fenomen TetrisChallenge - bo skala akcji jest już ogromna. Tetris Challenege (#tetrischallenge) to internetowe wyzwanie skierowane do służb specjalnych (ale nie tylko!). Wojsko, policja straż pożarna, straż więzienna, załogi pogotowia ratunkowego pokazują na zdjęciach pełne wyposażenie swoich pojazdów.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tetris Challenge - estetyka i informacja. Jak robić zdjęcia?

Zdjęcia w ramach akcji #TetrisChallenge muszę być zrobione z góry, a pojazdy, sprzęt i osoby pozujące ułożone tak, by udawały klocki z gry Tetris (piszemy o niej poniżej) tak, by przypominały planszę do tejże gry.

Zobacz również:

Najpiękniejsze bydgoszczanki z Instagrama [zdjęcia]

Jak dołączyć do Tetris Challenge?

To banalnie proste. By wziąć udział w zabawie TetrisChallenge, należy udostępnić zdjęcie, zrobione według zasad opisanych powyżej w mediach społecznościowych - na przykład na Facebooku, Twitterze czy też Instagramie, opisując je hasztagiem #tetrischallenge.

By wziąć udział w Tetris Challenge, należy opublikować zdjęcie na Facebooku, Twitterze czy też Instagramie, opisując je hasztagiem #tetrischallenge.

Zobacz również:

Zajrzeliśmy do Instagrama i sprawdziliśmy, jakie zdjęcia pojawiają się po wpisaniu hasztaga #bydgoszczanka. Trzeba przyznać, że mieszkanki naszego miasta nie tylko mają w sobie wiele uroku, ale również fantazji. Ostatnie zdjęcie w naszej galerii pokaże Państwu, że czasem bydgoszczanki mają diabła za skórą. Pierwszą część fotek pięknych bydgoszczanek z Instagrama znajdziesz TUTAJZapraszamy do obejrzenia fotogalerii >>>

Bydgoszczanki z Instagrama. Piękne, zabawne, niebanalne... [zdjęcia]

Kto już włączył się do #tetrischallenge?

W internecie można znaleźć ekipy Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, wojska. W sieci pojawiły się również zdjęcia formacji z Kujawsko-Pomorskiego. Zobaczcie na zdjęciach, jak niecodzienny sposób można zaprezentować sprzęt używany przez służby.

Tetrischallenge wkracza również do świata cywilnego

Internautom nie brakuje pomysłów i kreatywności. W sieci pojawiają się fotki oznaczone hasztagiem #tetrischallenge pokazujące rowery, pokoje dziecięce, domowe zwierzęta, wyposażenie kuchni. Firmy wykorzystują #tetrischallenge, by promować swoje usługi czy też reklamując swoje wyroby. Jedyną barierą w TetrisChallenge jest wyobraźnia.

Zobacz również:

Analitycy z firmy Sedlak&Sedlak przeanalizowali ceny za usługi erotyczne w Polsce. Raport powstał dla portalu Wynagrodzenia.pl i na rzecz Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Analitycy przeanalizowali 16,5 tysiąca ogłoszeń erotycznych w jednym z najpopularniejszych portali z ofertami dla osób powyżej 18 roku życia. Zobaczcie, ile kosztują usługi erotyczne w Polsce. W zestawieniu znalazły się także miasta woj. kujawsko-pomorskiego.Zobaczcie, ile kosztuje godzina z prostytutką w polskich miastach. Ile zarabiają panie do towarzystwa i które kobiety mogą liczyć na największe pieniądze w tej branży? >>>

Tyle kosztuje seks w Polsce. Zobacz raport firmy Sedlak&Sedlak

Tetris? Co to za gra? Zasady gry w tetris

Tetris to komputerowa gra logiczna, stworzona przez Aleksieja Pażytnowa i jego współpracowników, Dimitrija Pawłowskiego i Wadima Geriasimowa. Pojawiła się na rynku po raz pierwszy 6 czerwca 1984 roku w Związku Radzieckim. Gra odbywa się na prostokątnej planszy (początkowo pustej) zwanej tetrionem lub matriksem, ułożonej krótszym bokiem w poziomie. Tetrion ma wymiary 20 wierszy na 10 kolumn. W trakcie gry, pośrodku górnej krawędzi planszy, pojawiają się pojedynczo klocki złożone z czterech małych kwadratów nazywanych też blokami. Klocki te przemieszczają się w kierunku dolnej krawędzi w miarę możliwości. Kiedy klocek opadnie na dno, zostaje unieruchomiony, a u góry planszy pojawia się kolejny. Gra trwa aż do momentu, w którym klocek nie będzie mógł pojawić się na planszy. Zadaniem gracza jest układanie klocków w taki sposób, aby kwadraty składające się na nie utworzyły wiersz na całej szerokości prostokąta. W takiej sytuacji wiersz ten zostaje usunięty, a pozostałe klocki opadają w kierunku dna, tworząc więcej przestrzeni dla następnych elementów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo