Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

- 20 lipca teren został oddany wykonawcy. Inwestycja będzie polegać na przebudowie i modernizacji głównej sali wraz ze sceną, całej strefy widza, a także foyer. Pojawi się nowa część dobudowana do budynku, będzie także nadbudowa. Wymienione zostaną podstawowe instalacje, a teatr wraz z otoczeniem zyska na estetyce. Całość inwestycji to 39 milionów 870 tys. zł, w tym 7 mln to unijne dofinansowanie. Rosnące koszty prac budowlanych spowodowały, że rada miasta przed podpisaniem umowy zwiększyła wartość zadania o 14 milionów złotych. Zakończenie prac planowane jest na 2 listopada przyszłego roku, czyli wykonawca ma 68 tygodni na realizację zadania - poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.
To Cię może też zainteresować
- Mniej miejsc parkingowych w centrum Bydgoszczy. Auta nie zaparkujemy na Rybim Rynku
- Fuzja szpitali Jurasza i Biziela. Bez opinii Rady Collegium Medicum się nie obejdzie
- Matka zostawiła dwie córki przy autostradzie pod Grudziądzem. - Byłam roztargniona
- Gorszące sceny w Bydgoszczy. Rowerzysta obnażał się przed przechodniami
Wszystkie modernizacje dla widzów
Sebastian Fifielski, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Miasta podkreślił, że modernizacją objęte będzie wszystko to, co jest dostępne dla widza. - Budynek będzie też docieplony, wymienimy stolarkę okienną i instalacje wewnętrzne, przez co spadnie zużycie energii. Obiekt ma kilkadziesiąt lat, więc niesie ze sobą wiele "niespodzianek" które mam nadzieję, że będziemy wraz z wykonawcą przezwyciężać.
- Cieszymy się, że to my będziemy wykonywać remont teatru. Prace zaczynamy "na dniach", ogrodziliśmy już teren, kompletujemy brygady i rozpoczynamy pracę na obiekcie, który jest dla nas bardzo ciekawy. To wielkie wyróżnienie i splendor, że będziemy to robić my. Choć jesteśmy grupą stricte bydgoską, to realizujemy projekty w całym kraju, jednak te w naszym mieście są dla nas najciekawsze. Teatr który dla państwa zbudujemy będzie wizytówką miasta i dla nas również - zapewnił Waldemar Kapczyński, prezes Grupy KWK Construction, która będzie wykonywać prace.
Teatr Polski bez sceny, ale z premierami
- Modernizacja pozwoli nam stworzyć scenę, która pod wieloma względami będzie jeszcze bardziej dostępna dla państwa - zwrócił się do bydgoszczan Wojciech Faruga, dyrektor Teatru Polskiego. - Ponad 1,5 roku staramy się by teatr działał nie tylko w siedzibie, ale przygotowywał się również do tej niezwyklej dla teatru sytuacji w której teatr pozbawiony jest głównej sceny. Od tego czasu gramy w innych przestrzeniach - na małej scenie TP, ale również w pawilonie przy "Rywalu", zaprosimy widzów do Copernicanum i auli I LO w Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że dzięki temu teatr stanie się instytucją, która będzie jeszcze bliżej bydgoszczan i bydgoszczanek.
O szczegółach artystycznych przedsięwzięć teatru poinformowała Julia Holewińska, zastępca dyrektora ds. programowych TP. Zapowiedziała aż pięć premier.
- Pierwszą z nich pokażemy na małej scenie już 9 września. Nieco później, bo 14 października rozpoczyna się Festiwal Prapremier pokazem niezwykłego spektaklu przygotowanego przez nasze ukraińskie rezydentki "Życie na wypadek wojny". W tym roku będziemy gościć spektakle z Teatru Narodowego i Teatru Nowego w Warszawie, a także performance i czytania w ramach nagrody "Aurora". W tym roku mamy pięć finalistek z Polski, Serbii, Rumunii, Ukrainy. Teksty zupełnie inne niż w zeszłym roku. 15 października premiera zeszłorocznego laureata "Aurory" Mikity Ilyinchykowa - zapowiada Julia Holewińska.