Antoni Kwasigroch (nr 47) był najskuteczniejszym graczem BKS Visła Proline w Świdniku, Arkadiusz Wojtasiewicz
W 9. kolejce Tauron I Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz grał na wyjeździe z Avią Świdnik. To było trzecie spotkanie z rzędu bydgoszczan w delegacji.

Avia Świdnik - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:1
Sety: 26:24, 15:25, 25:17, 26:24
Avia: Obermeler 3, Pigłowski 1, Ociepski 11, Piwowarczyk 7, Wierzbicki 19, Ptaszyński 2, Kuś (libero) oraz Łysikowski 14, Czerwiński 2, Połyński 0, Krawczyk 0, Matula 0.
BKS: Kaźmierczak 4, Czetowicz 3, Kwasigroch 17, Cieślik 9, Szarek 10, Gutkowski 9, Dzierżyński (libero) oraz Słotarski 0, Narkowicz 0, Rykała 6, Radziwon 3.

Dwa poprzednie mecze to były porażki, najpierw w Kluczborku, a potem w Krakowie. Teraz bydgoszczanie chcieli wygrać, by zacząć zbliżać się do czołówki. BKS zajmował ósmą lokatę, a ich sobotni rywale byli na trzecim miejscu w tabeli.

Siatkarze BKS Visła Proline zaczęli bardzo obiecująco, bo od prowadzenia 4:0 przy zagrywkach Wojciecha Kaźmierczaka. Niestety, skuteczności nie udało się utrzymać i doszło do zaciętej walki na przewagi. W dwóch decydujących akcjach bydgoscy zawodnicy dali się zablokować.

Druga odsłona była podobna. Podopieczni Michala Masnego wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (10:6, 12:7) i potem kontrolowali przebieg wydarzeń.

W trzeciej partii bydgoscy zawodnicy przegrywali od początku i nie potrafili nawiązać walki z rywalami.

Czwarty set by l najbardziej wyrównany. Niestety, w końcówce bydgoszczanie przegrali dwie decydujące akcje oraz w efekcie całe spotkanie i znowu wrócili bez punktów.