MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taki na co dzień jest Dariusz Fundator. Wójt gminy Białe Błota walczy o reelekcję

Jakub Stykowski
Jakub Stykowski
Tak wolny czas spędza Dariusz Fundator, obecny wójt gminy Białe Błota.
Tak wolny czas spędza Dariusz Fundator, obecny wójt gminy Białe Błota. Komitet Wyborczy Wyborców DARIUSZA FUNDATORA
Przedstawiamy dziś drugą osobę walczącą o głosy w drugiej turze wyborów na urząd wójta gminy Białe Błota. Dariusz Fundator starać będzie się o reelekcję, startując z lokalnego komitetu.

W ramach naszej akcji przedstawiania kandydatów na prezydentów, burmistrzów czy wójtów pokazujemy ich sylwetki z różnej strony. Rozmawiamy nie tylko o planach politycznych, ale zdradzamy także drobne sekrety ich życia prywatnego.

Dariusz Fundator w pierwszej turze wyborów uzbierał 38,53% głosów. Jego konkurentka Magdalena Maison - 30,63%.

Fundator ma 58 lat. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, studia podyplomowe na UWM w Olsztynie w zakresie audytu energetycznego budynków i instalacji oraz niedawno studia podyplomowe MBA - na UMK w Toruniu.

Od 1997 roku pełnił funkcje kierownicze wyższego szczebla. - Realizowałem zadania związane z zarządzaniem organizacją, zarządzaniem zasobami ludzkimi. Tam nauczyłem się odpowiedzialności za podejmowane decyzje, nabyłem doświadczenie w budowaniu relacji międzyludzkich i prowadzeniu rozmów oraz umiejętności dialogu. Ta umiejętność bardzo przydała mi się podczas bycia mediatorem sądowym. Do czasu wyboru na wójta Gminy Białe Błota doprowadziłem do zawarcia ponad 100 ugód, właśnie jako mediator sądowy - wyjawił.

Życie rodzinne i czas wolny Dariusza Fundatora - walczącego o reelekcję wójta gminy Białe Błota

Fundator przyznaje, że jest szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. - Mam dwoje wnucząt, których zaraziłem pasją do sportu. Razem gramy w tenisa ziemnego. Kibicuje z wielką dumą moim wnukom, którzy osiągają w tym sporcie coraz lepsze wyniki - mówi kandydat na wójta gminy Białe Błota.

Co lubi robić Dariusz Fundator w wolnym czasie? - Moje zainteresowania to głównie sport i spacery po urokliwych terenach gminy z moim psem Luną. Odprężam się też od problemów dnia codziennego pokonując górskie trasy, jeżdżąc na rolkach lub objeżdżając gminę na rowerze.

Dwa lata temu obecny wójt gminy Białe Błota przeszedł półwysep helski, co było na pewno niezapomnianym przeżyciem turystycznym.

Pomysły Dariusza Fundatora - kandydata na wójta gminy Białe Błota

Zapytaliśmy obecnego wójta gminy Białe Błota także o jego pomysły, które chciałby zrealizować po ewentualnej kolejnej wygranej w wyborach.

  • "Moim głównym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój gminy. Z roku na rok przybywa mieszkańców, w tym tych najmłodszych. Stąd kluczowe zadania dla wójta to kontynuacja rozpoczętych już działań w zakresie rozbudowy żłobka, budowy przedszkola oraz rozbudowy szkół podstawowych w Łochowie i Przyłękach."

  • "Ważną dla gminy inwestycją jest wybudowanie własnej oczyszczalni ścieków, a także dalsza rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej."

  • "Chciałbym zapewnić mieszkańcom dostęp do mieszkań niskoczynszowych, które planuję wybudować."

  • "Priorytetem dla mnie jest poprawa organizacji ruchu w miejscowościach: Lisi Ogon, Łochowo i Łochowice. Podjąłem już szereg działań, które chciałbym dalej prowadzić w tym zakresie. Jednym z możliwych rozwiązań jest ustalenie tras alternatywnych do obsługi transportowej strefy inwestycyjnej dla miejscowości Lisi Ogon."

  • "O skuteczności moich dotychczasowych działań świadczą liczby, a nie słowa."

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera