Szukają formy na ligę grając z silnymi rywalami

marc
- Nikt nie lubi przegrywać, także my, więc nad pewnymi elementami wciąż musimy popracować - mówi po powrocie z turnieju w Elblągu Jakub Bednaruk.

Nowy trener Łuczniczki Bydgoszcz uważnie przyglądał się zawodnikom podczas turnieju Falkon Cup. Dla naszych siatkarzy był to pierwszy (w zawodach towarzyskich) sprawdzian przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem.

Rywalem pierwszego meczu był Lotos Trefl Gdańsk. Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia i czwarta odsłona. W trzecim secie Łuczniczka triumfowała 25:23, jednak w kolejnym lepsi byli gdańszczanie i to oni awansowali do finału Falkon Cup. - Jestem bardzo zadowolony. Walczyliśmy z zespołem, który będzie bił się o medal. Wiemy w czym tkwił problem w tym spotkaniu i dalej będziemy ciężko pracować - powiedział trener Jakub Bednaruk.

W meczu o 3. miejsce Łuczniczka rywalizowała z ZAKSĄ, która wystąpiła bez reprezentantów kraju. Po pierwszym wyraźnie przegranym secie do 16, nasi gracze wyciągnęli wnioski wygrywając kolejne 26:24 i 25:21. ZAKSA doprowadziła jednak do tie-breaka, a w nim szybko zdobyła przewagę.

W obu meczach najlepiej punktował Bartosz Filipiak.

Łuczniczka - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 23:25)

Łuczniczka: Ananiev (13), Goas (1), Jurkiewicz (5), Gryc (7), Batagim (5), Sacharewicz (7), A. Kowalski (libero) oraz Rohnka (7), Filipiak (20), Sieńko, Bobrowski.

Łuczniczka - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3

(16:25, 26:24, 25:21, 22:25, 11:15)
Łuczniczka: Ananiev (7), Goas (3), Szalacha (5), Batagim (16), Filipiak (18), Sacharewicz (13), Kowalski A. (libero) oraz Gryc (2), Sieńko, Bobrowski, Rohnka (1).

W piątek Łuczniczka jedzie do Warszawy na 12. Memoriał Zdzisława Ambroziaka, a 19 września gościć będzie Skrę Bełchatów.