https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Setki tysięcy za pomysły

Sławomir Bobbe
Wysiłek nauczycieli został wczoraj nagrodzony. Na uroczystej gali wręczono im dokumenty przyznające granty, dzięki którym zrealizują swoje autorskie projekty.

Wysiłek nauczycieli został wczoraj nagrodzony. Na uroczystej gali wręczono im dokumenty przyznające granty, dzięki którym zrealizują swoje autorskie projekty.

<!** Image 2 align=right alt="Image 32651" sub="Wczoraj w auli VI Liceum Ogólnokształcącego, aż 105 bydgoskim placówkom przyznano miejskie granty oświatowe">Debiutantem wśród nauczycieli, którzy zebrali się wczoraj w auli VI LO, była Małgorzata Świtała, polonistka z Zespołu Szkół nr 15. Jak pozostali, zjawiła się po to, żeby odebrać ciężko „wywalczony” grant oświatowy. - Najgorzej było z rozpisaniem finansów, ale tak już jest, gdy nad projektem pracują humanistki - wspomina. - Nasza szkoła postanowiła przyjąć imię Teresy Ciepłej. Zmieniamy nazwę i sztandar szkoły. Będzie temu towarzyszył konkurs i inne ciekawe rzeczy. Potrzeba na to pieniędzy. Występowaliśmy o 1000 zł, dostaliśmy troszkę mniej, ale na pewno sobie poradzimy - uważa Małgorzata Świtała.

O fundusze ubiegało się 113 miejskich placówek oświatowo-wychowawczych, które złożyły łącznie 864 wnioski. - Pieniądze otrzymało 105 placówek, które realizować będą 482 programy działań. Składają się na nie olimpiady przedmiotowe, konkursy, warsztaty, turnieje, festiwale, wydarzenia sportowe. Pieniądze dostaną też zespoły taneczne i wokalne - informuje Hanna Paprocka z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

<!** reklama left>O tym, że wybór pomysłów, które zyskały uznanie, był bardzo trudny, mówi radna Anna Mackiewicz, która była jedną z osób zasiadających w jury. - Wszystkie były nowatorskie i różnorodne. Ciężko byłoby wskazywać te najlepsze. Mnie ucieszyło, że pojawiały się projekty składane przez samorządy uczniowskie. Po raz pierwszy miały taką możliwość i te najprężniejsze chętnie z niej skorzystały.

Jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów, który uzyskał akceptację, był ten złożony przez ks. Michała Damazyna. - Zakłada on pokazanie młodzieży, że w Polsce i w Bydgoszczy od lat współistnieli ze sobą i żyli ludzie rozmaitych poglądów, wyznań i kultur. W dobie coraz częstszych antagonizmów, trzeba to mocno podkreślać - uważa ksiądz.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski