MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarto dwa ośrodki, które będą służyć dzieciom, rodzicom i nauczycielom

Katarzyna Słomska
Więcej placów zabaw, orlików, granty oświatowe oraz wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci z autyzmem - miasto stawia na edukację i zostało za to docenione.

Więcej placów zabaw, orlików, granty oświatowe oraz wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci z autyzmem - miasto stawia na edukację i zostało za to docenione.

<!** Image 3 align=none alt="Image 225426" >

Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy od wczoraj oficjalnie funkcjonują przy ulicy Sobieskiego 10. Budynek został wyremontowany, przystosowany do potrzeb dzieci i wyposażony w sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne sale do prowadzenia zajęć, m.in. salę do integracji sensorycznej.

<!** reklama>

- Bardzo mnie cieszy, że otwieramy dziś dwa ważne miejsca dla bydgoszczan, jedno będzie służyć dzieciom i ich rodzicom, a drugie nauczycielom, którzy będą podnosić w nim swoje kwalifikacje - mówił podczas uroczystości Andrzej Siemianowski, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty.

Także w Zespole Szkół nr 30 przy ulicy Jesionowej, gdzie uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, oddano do użytku windę. Konstrukcja kosztowała ponad ćwierć miliona złotych, niezbędna jest jednak dzieciom, które mają problemy z poruszaniem.

Jak zapewnia Iwona Waszkiewicz, dyrektor wydziału edukacji w bydgoskim ratuszu - Bydgoszcz aktywnie działa na rzecz inwestycji w ośrodki edukacyjne. - Wyliczyć tu możemy termomodernizację szkół, gruntowne remonty placówek oświatowych, budowę kina studyjnego, czy coraz więcej orlików, placów zabaw przy szkołach oraz basenów. - Najlepszym dowodem na to, że prężnie działamy, jest uzyskanie przez nasze miasto certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji - dodaje dyrektor Waszkiewicz.

Co takie wyróżnienie daje miastu? - Jest to niewątpliwy prestiż dla Bydgoszczy i docenienie ciężkiej pracy osób zajmujących się edukacją - podsumował prezydent Rafał Bruski.

Aby otrzymać certyfikat, trzeba było spełniać określone wymagania. - Wśród najistotniejszych osiągnięć Bydgoszczy wymienić możemy: powołanie Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli, promocję szkolnictwa zawodowego we wszystkich gimnazjach, czy tworzenie kierunków zamawianych w szkołach zawodowych - informuje dyrektor Iwona Waszkiewicz. - Nie możemy również zapomnieć o wspieraniu sportu.

Nasze miasto spośród 90 zgłoszonych gmin znalazło się w gronie 52 zwycięskich. - Tym bardziej się cieszymy, ponieważ w konkursie udało nam się uzyskać 100 punktów, a 65 było wymagane, dzięki czemu uzyskaliśmy też dodatkowy certyfikat Primus.

Zgłoszone do programu „Samorządowy Lider Edukacji” gminy oceniała grupa polskich naukowców.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!