https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto wyniki Plebiscytu Edukacyjnego 2024. Nasi laureaci z województwa kujawsko-pomorskiego

Katarzyna Piojda
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
- Nauczycielem się jest, a nie bywa - mówią pracownicy oświaty, którzy zdobyli nagrody w naszym Plebiscycie Edukacyjnym 2024.

- Aby zrozumieć dzieci, czasami na chwilę trzeba znowu stać się dzieckiem - uważa Szymon Thiesler, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 18 im. Hansa Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy. - Każdy tutaj, na tej sali, jest sigmą (dla niewtajemniczonych - „sigma” oznacza osobę odnoszącą sukcesy; „sigma” jednocześnie zostało Młodzieżowym Słowem roku 2024 - przyp. red.).

Pan Szymon jest jednym z laureatów Plebiscytu Edukacyjnego, organizowanego przez trzy nasze gazety: „Express Bydgoski”, „Gazetę Pomorską” i „Nowości Dziennik Toruński”. Laureaci zjechali do Bydgoszczy w poniedziałek, 13 stycznia. W Hotelu City wręczyliśmy im nagrody. - Nie od razu chciałem zostać nauczycielem - przyznaje pan Thiesler, zwycięzca kategorii Nauczyciel Klas IV-VIII. - Myślałem o tym, że będę prawnikiem, może lekarzem. Wybrałem natomiast Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i uczę muzyki. Nie żałuję.

Dorota Olszewska-Pawlaczyk (Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy), laureatka kategorii Nauczyciel Klas 0-III, podkreśla, że nagroda dla niej to nie tylko jej zasługa. - Kiedyś brałam udział w plebiscycie jedynie jako nauczyciel, teraz także jako rodzic. Z punktu widzenia rodzica mogę powiedzieć, że każda nominacja do plebiscytu takiego rodzaju jest jak uśmiech rodziców i podziękowanie z ich strony za to, jaką pracę wykonujemy.

Nie trzeba mieć długoletniego stażu, żeby inni cię docenili. - Dyrektorem jestem krótko, bo dopiero od sześciu miesięcy - mówi Agata Wiśniewska, kierująca Szkołą Podstawową im. Leopolda Juliana Kronenberga, Brzezie, zarazem zwyciężczyni kategorii Dyrektor Szkoły lub Przedszkola. - Nie byłoby jednak ani dyrektora, ani jego sukcesów, gdyby nie jego pracownicy, czyli nauczyciele. Oni sprawiają, że szkoła stanowi dobre miejsce do nauki, ale też w ogóle jest dobrym miejscem dla dzieci i młodzieży.

Damian Tamas (Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej, Strzelewo) zajął najwyższe miejsce jednocześnie z panią Agatą. - Mimo, że mamy poniedziałek, to życzę, żeby każdy tydzień zaczynał się w ten sposób - uśmiecha się. - Powtarzam uczniom, że nie jest ważne, kto które miejsce zajmie, lecz to, że jesteśmy razem i zostaliśmy dostrzeżeni.

Warto stawiać na rozwój. Maciej Rabajczyk (Szkoła Branżowa I Stopnia SPINAKER w Grudziądzu) o tym wie. W oświacie jest zatrudniony od pięciu lat, chociaż najpierw był pomocą nauczyciela przedszkola. Później został szkolnym psychologiem. To prawie cztery lata temu, a właśnie otrzymał tytuł Psycholog/Pedagog Szkolny Roku, gdyż w tej kategorii (to nasza najnowsza) zajął pierwsze miejsce.

Oto nasi zwycięzcy

Nazwiska wszystkich zwycięzców (1. miejsca) - i we wszystkich kategoriach - publikujemy poniżej - i jeszcze raz gratulujemy!

  • Nauczyciel Przedszkola - Ewa Kaszyńska (Przedszkole nr 2 Kolorowa Łąka, Strzelno)
  • Przedszkole Roku - Przedszkole Niepubliczne Dom Małego Skrzata z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Grudziądzu
  • Nauczyciel klas 0-III - Dorota Olszewska-Pawlaczyk (Szkoła Podstawowa nr 56 im. Arkadego Fiedlera z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy)
  • Nauczyciel Klas IV-VIII - Szymon Thiesler (Szkoła Podstawowa nr 18 im. Hansa Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi, Bydgoszcz)
  • Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej - Julia Jaguś (Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Toruń)
  • Szkoła Roku - Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPINAKER w Grudziądzu
  • Szkoła Językowa Roku - MR. RABBIT. SUPERangielski! z Torunia
  • Dyrektor Szkoły lub Przedszkola - Agata Wiśniewska (Szkoła Podstawowa im. Leopolda Juliana Kronenberga, Brzezie) oraz Damian Tamas (Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej, Strzelewo)
  • Nauczyciel Akademicki - prof. Bartosz Awianowicz (Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń)
  • Psycholog lub Pedagog Szkolny - Maciej Rabajczyk (Szkoła Branżowa I Stopnia SPINAKER, Grudziądz)
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski