Są finały MŚ w Linzu, są kwalifikacje do igrzysk w Tokio!

Facebook/LOTTO-Bydgostia
W austriackim Linzu od niedzieli trwają wioślarskie mistrzostwa świata. Z powodzeniem startują tam wodniacy z bydgoskich klubów: LOTTO-Bydgostii i CWZS Zawisza.

Czwartek był udanym dniem na mistrzostwach świata. Awans do finałów A wywalczyło sześć polskich osad, z czego pięć zapewniło sobie kwalifikacje do IO w Tokio.

Przepustkę do finału A i na przyszłoroczne igrzyska wywalczyła czwórka bez sternika. Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza) i Mateusz Wilangowski zajęli 2. miejsce w półfinale z czasem 05:46.97.

Dodajmy, że dla Mikołaja Burdy to już piąta kwalifikacja olimpijska!

Świetnie spisały się Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska (oprócz Michałkiewicz trójka z LOTTO Bydgostii), które były drugie w półfinale (06:25.22) i również zapewniły awans czwórce bez sterniczki do Tokio.

Dla naszej żeńskiej czwórki bez sternika, to nie tylko kwalifikacja olimpijska, ale też trzeci z rzędu finał A na mistrzostwach świata.

Monika Sobieszek i Anna Wierzbowska (LOTTO-Bydgostia) w dwójce bez sternika zajęły 2. miejsce (07:22.41) i awansowały do finału C.

Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak i Martyna Radosz (LOTTO-Bydgostia) w dwójce podwójnej wygrały swój bieg (06:53.41) i także wystąpią w finale C.

W piątkowych półfinałach olimpijską passę podtrzymała męska dwójka podwójna Mateusz Biskup (Lotto-Bydgostia), Mirosław Ziętarski. P

odopieczni Aleksandra Wojciechowskiego i Roberta Sycza po wygraniu przedbiegu i ćwierćfinału, w półfinale zajęli 2 miejsce nieznacznie przegrywając z Chińczykami.