Jednym z zaproponowanych rozwiązań uzupełniających dotychczasową koncepcję rewitalizacji jest m.in. umieszczenie w płycie Rynku herbu – białej róży na czerwonym tle – który posiadał Fordon do 1973 r., kiedy to funkcjonował jako oddzielne miasto. Po rewitalizacji Rynek ma stać się wizytówką tej części Bydgoszczy.
Prace potrwają około dwa lata
- Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna - to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybraliśmy ją w drodze konkursu i konsultowaliśmy z mieszkańcami. Prace budowlane potrwają około dwóch lat – zapowiada Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.
Które dzielnice Bydgoszczy są - zdaniem mieszkańców - najbez...
Jak to będzie wyglądać?
Jak przypominają służby prasowe ratusza, dominującym materiałem posadzek będzie szara kostka granitowa. Różne odcienie i sposoby jej układania wyznaczą poszczególne strefy Rynku. Wokół lipowej alei, która ozdobi południową część placu, pojawi się ceramiczny bruk. Ławki i siedziska wykonane zostaną z drewna. Pomiędzy fontanną i wschodnią pierzeją pojawią się drzewa w dużych donicach. Dodatkowo, w sąsiedztwie wlotu ul. Sikorskiego, planowane jest zasadzenie klonu. W małych donicach betonowych sadzone będą begonie. Innym z istotnych elementów projektu jest ograniczenie na placu w Fordonie ruchu kołowego.
W czwartkowym spotkaniu w sprawie rewitalizacji uczestniczyli m.in. przedstawiciele miasta, Rady Osiedla Stary Fordon, Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta oraz przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg na projekt i przebudowę Rynku.
Bydgoskie miejskie legendy. 10 historii nie do końca zmyślon...
