Zobacz wideo: Nowa jadłodzielnia WSG w Bydgoszczy
- Mamy nadzieję, że zdalna forma imprezy nie przeszkodzi odbiorcom czerpać przyjemności ze zdobywania wiedzy i „łapania bakcyla nauki”. Liczymy jednak na to, że kolejne edycje festiwalu będą się już odbywać w tradycyjny sposób, bo nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i wspólnego doświadczania życia, którego częścią jest nauka – podkreśla dr Paulina Wenderlich z biura organizacyjnego Bydgoskiego Festiwalu Nauki.
XI BFN w Bydgoszczy: Złap bakcyla nauki!
Inauguracja XI Bydgoskiego Festiwalu Nauki miała miejsce w poniedziałek, 11 października o godz. 17. we wnętrzach zabytkowych Młynów Rothera. Uczestnicy debaty inauguracyjnej poruszyli temat roli nauki w społeczeństwie. Rozmawiali m.in. o tym, jak popularyzować naukę i kim jest nowoczesny naukowiec, jak angażować media do upowszechniania wiedzy, a także w jakim zakresie nauka odpowiada na potrzeby świata i wyzwania XXI wieku.
Transmisja spotkania dostępna jest w mediach społecznościowych festiwalu.
Z kolei od wtorku, 12 października będziemy mieli okazję obejrzeć premierowe filmy przekazujące wiedzę z różnych obszarów wiedzy. Pięć bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki i Bydgoska Szkoła Wyższa zaprosi wszystkich zainteresowanych do obejrzenia materiałów filmowych, z których dowiemy się m.in. czym jest „chemiczna lokomotywa” oraz jak rozpoznać „fake newsy”. Zobaczymy także nowoczesną aparaturę badawczą i zapoznamy się z historią szyfrowania informacji. Nie zabraknie też konkursów dla dzieci i młodzieży.
Filmy zostaną zamieszczone na kanale Bydgoskiego Festiwalu Nauki w serwisie YouTube - LINK.
Bydgoskie uczelnie finalistami Popularyzatora Nauki
Warto dodać, że bydgoskie uczelnie organizujące BFN: UKW, PBŚ, CM UMK, WSG, BSW znalazły się w gronie 23 finalistów XVII edycji konkursu Popularyzator Nauki 2021 w kategorii "Zespół". Zwycięzców poznamy pod koniec listopada.
