MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewolucja na „Kapach”. Prace budowlane na styku dwóch dzielnic będą mogły ruszyć w przyszłym roku

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Tak dziś wygląda ulica Bełzy w Bydgoszczy. Prace, które to zmienią, rozpoczną się w przyszłym roku
Tak dziś wygląda ulica Bełzy w Bydgoszczy. Prace, które to zmienią, rozpoczną się w przyszłym roku Jarosław Pruss
W piątek zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące przebudowy węzła drogowego u zbiegu ul. Bełzy i Wojska Polskiego. Ich wyników jeszcze nie znamy, ale już teraz wiadomo, że będzie to rewolucja komunikacyjna.

Na ten rok drogowcy zaplanowali remont ulicy od ul. Spokojnej do Wojska Polskiego. Po przebudowie nawierzchnia będzie gwarantować bezpieczną i komfortową jazdę. Na koniec na jezdni wymalowane będzie tzw. trwałe, grubowarstwowe oznakowanie poziome. Przy okazji tej inwestycji planowany jest także remont chodników. Zakres robót obejmie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni.
[break]

- Wciąż przygotowujemy kompleksową przebudowę węzła u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Szarych Szeregów, Szpitalnej, Bełzy - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Rozbudowa umożliwić ma między innymi kierowanie tramwajów z ulicy Wojska Polskiego - od strony centrum - do Glinek.

Przebudowa ma uwzględniać także powstanie ścieżek rowerowych, nowego oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz oczywiście modernizację jezdni. Sygnalizacje świetlne na najważniejszym węźle na Kapuściskach mają także zostać włączone w układ Inteligentnych Systemów Transportowych, który pierwszeństwo przejazdu daje autobusom i tramwajom komunikacji miejskiej.

Najważniejsze zmiany na tym węźle to przede wszystkim - oprócz przebudowy skrzyżowania - modernizacja zapasowej pętli tramwajowej u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Magnuszewskiej. Jeden pas ruchu w ciągu ul. Ku Wiatrakom ma zostać dobudowany. Remontu i modernizacji doczeka się cały układ torowiska i trakcji tramwajowej od Magnuszewskiej do końca Wojska Polskiego. Całość dopełni budowa i przebudowa zatok autobusowych i peronów tramwajowych, odnowione zostaną chodniki i zjazdy z ulicy.

Projekt wraz z pozwoleniem na budowę drogowcy otrzymają pod koniec roku. Prace budowlane będą mogły ruszyć w 2016 roku. Ile w sumie będą kosztować - jeszcze nie wiadomo. W tegorocznym budżecie miasta na prace remontowe na bydgoskich ulicach przeznaczono 15 mln zł. To o milion więcej niż rok temu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!