MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Renta dożywotnia - kto może skorzystać, ile miesięcznie można dostać?

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Coraz więcej starszych osób szuka stabilnego wsparcia finansowego. Jedną z opcji, która zapewnia comiesięczny dodatkowy dochód jest renta dożywotnia, inaczej znana jako świadczenie dożywotnie. Dowiedz się, jak działa ta forma wsparcia i kto może z niej skorzystać. Szczegóły znajdziesz w podpisach zdjęć galerii artykułu.

Spis treści

Czym jest renta dożywotnia?

Renta dożywotnia to sposób na zapewnienie sobie dodatkowego dochodu na emeryturze. Może z niej skorzystać osoba, która ukończyła 60. rok życia i posiada spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub prawo własności do nieruchomości. W zamian za przeniesienie własności nieruchomości, senior otrzymuje comiesięczne świadczenie pieniężne, zachowując jednocześnie prawo do mieszkania w swojej nieruchomości do końca życia.

Renta dożywotnia może być korzystnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego na emeryturze.

Renta dożywotnia - o tym musisz pamiętać

Pamiętaj: przed podpisaniem umowy, należy dokładnie przeanalizować jej warunki i konsekwencje. Warto również pamiętać, że podpisanie umowy o rentę dożywotnią pozbawia seniora prawa do nieruchomości – pozostaje mu wyłącznie możliwość zamieszkania w lokalu.

Renta dożywotnia to jedna z opcji wsparcia finansowego dla seniorów, która może zapewnić im stabilny dochód na emeryturze. Jednak przed podjęciem decyzji, warto dokładnie przeanalizować jej warunki i skonsultować się z ekspertem finansowym.

Pamiętaj: Fundusze hipoteczne nie są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Uwaga - niektóre zapisy umów renty dożywotniej mogą naruszać prawa konsumentów. Instytucje finansowe wymagają od świadczeniobiorców remonty lokalu lub narzucają zgody na podpisanie umów na zamieszkanie z członkami rodziny - a to jest niezgodne z przepisami.

Ile można dostać miesięcznie, podpisując rentę dożywotnią?

Więcej informacji oraz miesięczne kwoty przynależne z tytułu podpisania umowy renty dożywotniej zamieszczamy w galerii. Kliknij i sprawdź.


To może Cię zainteresować: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to jedno z najbardziej imponujących osiągnięć współczesnej nauki i technologii. Jest to gigantyczna konstrukcja orbitująca wokół Ziemi, służąca jako laboratorium badawcze dla naukowców z różnych krajów na całym świecie. W połowie maja można oglądać stację na niebie. Warunki są sprzyjające - stację można oglądać po zmierzchu, a przelot na niebie trwa długo. W artykule terminy i godziny przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Do obserwacji nie potrzeba żadnych urządzeń - ISS widoczna będzie gołym okiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski