https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Nikołaj Iwanow: Putina może pokonać tylko przegrana wojna na Ukrainie

Marcin Koziestański
Nikołaj Iwanow stwierdził, że agresja Kremla na Ukrainę to porażka narodu rosyjskiego i ogrom krzywd, które Władimir Putin zadał także obywatelom swojego kraju.
Nikołaj Iwanow stwierdził, że agresja Kremla na Ukrainę to porażka narodu rosyjskiego i ogrom krzywd, które Władimir Putin zadał także obywatelom swojego kraju. Fot. Mill.ru
Według profesora Nikołaja Iwanowa, który był gościem Doroty Kani w Polskim Radiu 24, Władimir Putin próbuje wywołać w Rosjanach uczucie, że agresja na Ukrainę jest kolejną "wojną ojczyźnianą".

Poparcie rosyjskiego społeczeństwa dla działań Władimira Putina w marcu znacząco wzrosło - tak wynika z najnowszych badań niezależnego rosyjskiego ośrodka Centrum Lewady. Jego aktywność aprobuje 83 procent Rosjan. Gwałtownie wzrósł także odsetek obywateli Rosji, którzy uważają, że sprawy w kraju idą we właściwym kierunku. W lutym wskaźnik ten wynosił 52 procent, a w marcu - 69 procent.

Profesor Nikołaj Iwanow z Uniwersytetu Opolskiego powiedział w Polskim Radiu 24, że Rosjanie - wobec sprzeciwu Zachodu - jednoczą się wokół Władimira Putina. "Dochodzi do tego niezależenie od charakteru działań rosyjskiego prezydenta" - zaznaczył były radziecki dysydent, w przeszłości redaktor Radia Wolna Europa i współpracownik Solidarności Walczącej.

Nikołaj Iwanow stwierdził, że agresja Kremla na Ukrainę to porażka narodu rosyjskiego. W Polskim Radiu 24 podkreślił także ogrom krzywd, które Władimir Putin zadał także obywatelom swojego kraju. W opinii profesora Putin próbuje wywołać w Rosjanach uczucie, że agresja na Ukrainę jest kolejną "wojną ojczyźnianą". Jak podkreślił Iwanow, Putinowi udało się obudzić w Rosjanach poczucie "skrzywdzonego narodu".

- Putina może pokonać tylko przegrana wojna na Ukrainie - powiedział były radziecki dysydent. Jak zaznaczył, w tym celu niezbędna jest solidna pomoc zbrojna dla Kijowa. Nikołaj Iwanow wskazał, że Kreml na razie udaje, że odstępuje od intensywnych działań wojennych, ale w rzeczywistości szykuje się do zrealizowania swojego planu.

Źródło: Polskie Radio 24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski