MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Inowrocławia sktytykowany za swoją postawę w sprawie epidemii

pk
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz napisał list otwarty do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, w którym wytyka mu niebezpieczne i nieodpowiedzialne posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej.

Oto treść listu wojewody kujawsko-pomorski Mikołaja Bogdanowicza do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy:

"Szanowny Panie Prezydencie, apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Szczególnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej. Rozumiem, że należy Pan do opozycji, jednak teraz nie czas na politykierstwo.

Kierowany przeze mnie sztab kryzysowy pracuje, panujemy nad sytuacją i jesteśmy gotowi do kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb. Dajemy z siebie wszystko dzień i noc. Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc – rozbudzania społecznych emocji. Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej.

Nigdy nie zgodzę się na wykorzystywanie dramatycznej sytuacji do partyjnych rozgrywek, które są przejawem braku szacunku dla rzeszy ciężko pracujących ludzi. Apeluję do Pana o opamiętanie się i podjęcie konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców."

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza odpowiedział na list otwarty wojewody.

"Szanowny Panie Wojewodo, ze smutkiem przyjąłem Pana list otwarty, bo smutny to czas dla nas wszystkich. Walczymy
ze śmiertelnym zagrożeniem, do dziś wydawało mi się, że wspólnie. Fatalne przygotowanie szpitali w sprzęt, wielodniowe opóźnienia w przekazywaniu nam informacji o osobach odbywających kwarantannę, to fakty których nie ukrywam i nie zamierzam ukrywać. Niepotrzebne jest to Pana polityczne zacietrzewienie. Dobrze jest nerwy trzymać na wodzy, bo koronawirus atakuje każdego, nie zapytując o jego poglądy polityczne... Więcej otwartości mniej zacietrzewienia."

Prezydent Ryszard Brejza jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco komentuje sytuację w Inowrocławiu i regionie. 2 kwietnia napisał tak: "Mamy pierwszy przypadek koronawirusa w Inowrocławiu. 172 osoby w kwarantannie. Jestem tak samo zaniepokojony jak i Wy. Nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji o okolicznościach tego zgonu. Budzi to moje zaniepokojenie i sprzeciw. Publicznie ostrzegam tego, kto jest odpowiedzialny za ukrywanie tych informacji, bowiem jej brak utrudnia mi prowadzenie akcji pomocy na terenie Inowrocławia".

Poniżej pełna treść postu Ryszarda Brejzy oraz przykłady innych wpisów prezydenta Inowrocławia:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski