Poloniści bez błysku w lidze szwedzkiej

Redakcja
Hans AndersenHans Andersen - Polonia Bydgoszcz
Hans AndersenHans Andersen - Polonia Bydgoszcz Łukasz Trzeszczkowski
We wtorek wieczorem startowało dwóch zawodników bydgoskiej Polonii. Szału nie było...

Hans Andersen dobrze zaczął ściganie dla Vastervik. Najpierw wygrał, potem zameldował się na mecie jako drugi. Niestety, dalsza część zawodów była dla Duńczyka fatalna. W dwóch wyścigach Andersen zamknął stawkę i zakończył zawody z dorobkiem 5 oczek.

Na pocieszenie pozostaje mu fakt, że jego drużyna pokonała Vargarnę 48:42 i dopisała sobie pierwsze punkty w tabeli.

Słabiutko wypadł Dennis Andersson. Szwed dowiózł do mety zaledwie 3 punkty (2, 0, 1, 0), a jego Dackarna sromotnie przegrała na wyjeździe z Elit Vetlandą 26:64. W ekipie zwycięzców formą błysnął Jarosław Hampel (14+1 w pięciu startach).

Niczego specjalnego nie pokazali też zawodnicy Orła Łódź, naszego niedzielnego rywala w Nice Polskiej Lidze Żużlowej (godz. 14.00). W meczu Smederna – Indianerna (50:40) wystąpili m.in. Magnus Zetterstroem i Antonio Lindbaeck. „Zorro” zdobył dla gospodarzy 2 (2, 0, 0, -), z kolei „Toninho” wzbogacił konto „Indian” o 4 punkty (2, 0, 2, 0, 0).

Nieco lepiej wypadł Mads Korneliussen. Duńczyk uzbierał 6+1 (2, 1, 2*, 1), a jego Rospiggarna zremisowała na wyjeździe z Piraterną 45:45 i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną Elitserien.