Tadeusz Nadolski
Basket 25 prezentacjaArtego Arena, zdjęcie grupowe zespołu Basket 25
Basket 25 prezentacjaArtego Arena, zdjęcie grupowe zespołu Basket 25 Dariusz Bloch
Niewiele zabrakło, a inauguracja rozgrywek I ligi kobiet okazałaby się szczęśliwa dla drużyny Basketu 25 Bydgoszcz.

Niestety, podopieczne Tomasza Rospary i Piotra Kulpekszy przegrały w Pruszkowie z Liderem 51:56.

Bydgoszczanki źle weszły w ten mecz. Ale w drugiej kwarcie ich gra wyglądała już dużo lepiej.

- Zaczęliśmy mocniej bronić, mieliśmy kilka przechwytów z których zdobyliśmy łatwe punkty i potem już do końca graliśmy punkt za punkt - powiedział nam Rospara.

W czwartej odsłonie goście doszli na jeden punkt, a na pół minuty przed końcem było zaledwie 54:51 dla Lidera. Ostatnie słowo należało jednak do pruszkowianek.

- O naszej porażce zadecydowało kilka prostych błędów w ostatnich fragmentach spotkania i przegrane tablice. Patrząc jednak na całokształt i krótki okres przygotowań nie wyglądało to najgorzej - zakończył trener Basketu 25.
W niedzielę, 11 bm., Basket 25 w stolicy zagra z AZS Uniwersytet Warszawski.
Lider Pruszków - Basket 25 Bydgoszcz 56:51 (19:9, 13:22, 15:12, 9:8) . Basket 25: Szybała 22 (1x3), Faleńczyk 9 (1), Niedźwiedzka 8 (2), Puss 6, Kocaj 0 oraz Kuczyńska 3 (1), Walczak 2, Wrzochal 1.

Pozostałe wyniki I kolejki: AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 68:74, KKS Olsztyn - Grot Alles Pabianice 70:83, AZS UMCS II Lublin - SMS PZKosz. Łomianki 67:53, SMS PZKosz. II Łomianki - Politechnika Gdańska 46:72.